3. Кристъл Палас продължава да мечтае (видео)

Кристъл Палас продължава да мечтае (видео)

"Орлите" се наложиха с 1:0 като домакин на Кардиф в първи мач от полуфиналите на Карлинг Къп

Кристъл Палас продължава да мечтае за трофея в Карлинг Къп. Днес „орлите” се наложиха с минималното 1:0 като домакин на Кардиф в първи мач между двата тима от полуфиналите на турнира, а успехът ги доближи до място във финалния двубой.

Кристъл Палас сътвори може би най-голямата сензация в тазгодишното издание на Карлинг Къп, след като отстрани от четвъртфиналите на турнира английския шампион Манчестър Юнайтед след продължения.

В първия четвърт час на днешния двубой и двата отбора имаха своите възможности, но до гол не се стигна. Положенията в мача на „Селхърст Парк” не липсваха, но попадение падна чак в 43-ата минута, когато след изпълнение с глава Антони Гарднър заби кълбото в мрежата на Том Хийтън, правейки резултата 1:0. Така завърши и първата част на мача.

През второто полувреме и двата отбора имаха голови ситуации. Голмайсторът Гарднър пропиля добра възможност за домакините в 67-ата минута, стреляйки в аут, а Дарън Амброуз бе много активен пред противниковата врата и се отчете с няколко пропуска. Може би най-силните минути на гостите за втората част пък бяха в края на срещата, когато имаше няколко поредни възможности за Кардиф, но вратарят Джулиан Сперони и играчите на Кристъл Палас пред него не допуснаха попадение, като по този начин „орлите” се добраха до победата.

Реваншът е на 24-ти януари, вторник. Победителят от двойката Кристъл Палас - Кардиф ще спори със спечелилия сблъсъка между Ливърпул и Манчестър Сити.