3. Кристъл Палас засрами Челси в юбилейния мач на Моуриньо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кристъл Палас засрами Челси в юбилейния мач на Моуриньо (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Орлите” биха шампионите за първи път на „Стамфорд Бридж” в лондонското дерби, въпреки дебютния гол на Фалкао

Кристъл Палас задълбочи кризата в Челси, след като победи шампиона на Англия с 2:1 насред „Стамфорд Бридж” в лондонското дерби от четвъртия кръг на Висшата лига.

Мачът бе под номер 100 на този стадион за наставника на домакините Жозе Моуриньо и негов 200 в Премиършип като мениджър.

Въпреки това обаче момчетата му отново показаха колебания в защита и отстъпихa за втори път през сезона, колкото поражения допуснаха за цялата минала кампания.

Още в началото гостите показаха, че имат сили да изненадат Бакари Сако бе изведен на добра позиция, но не успя да затрудни Тибо Куртоа с шут по диагонала.

В 29-ата минута пък Йоан Кабай бе на отлична позиция, ала от точката на дузпата стреля в обсега на стража и той отрази удара му.

Малко след това неговият колега Алекс Макарти демонстрира изключителна класа, след като спаси последователно изстрели на Диего Коща и на Франсеск Фабрегас.

Това бяха и по-интересните положения до почивката, но след нея те бяха в изобилие.

Първо Диего Коща имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена, а в 55-ата минута удар на Бакари Сако бе спасен с вещина от Куртоа.

Челси отговори малко след това, когато Коща проби през центъра и топката стигна до Педро, който стреля по диагонала, но вратаря на гостите спаси.

Те обаче откриха резултата в 65-ата минута, когато Яник Боласие отправи остро центриране по земя към точката на дузпата, а там Сако първоначално бе блокиран от Аспиликуета, но впоследствие отново овладя топката и я прати в мрежата – 1:0.

Жозе Моуриньо реагира веднага и направи три смени за по-малко от 10 минути, като на терена се появиха новите попълнения Радамел Фалкао и Кенеди, както и Рубен Лофтъс-Чийк.

Секунди след влизането на последния Сако опита да върне жеста на Боласие и го изведе сам срещу вратата с прострелно центриране, но крилото не можа да намери рамката от непосредствена близост.

В 79-ата минута Челси все пак изравни, след като Радамел Фалкао вкара дебютния си гол. Колумбиецът засече с плонж центриране на дошлия наскоро Педро, за да възстанови статуквото, но радостта на шампионите бе кратка.

Още в ответната си атака „орлите” отново поведоха. В 81-ата минута Боласие намери на далечната греда Сако и той върна към Джоел Уорд, за да може крайният бранител да се разпише за втори път през кампанията – 2:1.

Домакините се опитаха да отговорят и в 90-ата минута Бране Иванович стреля опасно, но Фалкао попречи на топката да попадне във вратата.

Така Кристъл Палас спечели за първи път в историята на „Стамфорд Бридж” и вече има 9 точки в актива си, докато Челси е със само 4 в своя, инкасирайки едва второ поражение у дома в стоте мача под ръководството на Моуриньо.

Ето всички резултати, голмайстори и програмата за третия кръг на Висшата лига:

Нюкасъл – Арсенал 0:1
0:1 Колочини (’52, авт.)
Червен картон – Александър Митрович (’16, Нюкасъл)

0:3 Диафра Сако (’90)
Червени картони – Фелипе Коутиньо (’53, Ливърпул) и Марк Нобъл (’79, Уест Хем)

Манчестър Сити – Уотфорд 2:0
1:0 Стърлинг (’47)
2:0 Фернандиньо (’56)

Стоук Сити - Уест Бромич 0:1
0:1 Рондон (’45)
Червени картони – Ибрахим Афелай (’25, Стоук Сити) и Чарли Адам (’31, Стоук Сити)

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня