3. Кристиано Роналдо отново спаси Реал (Мадрид) в Примера (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо отново спаси Реал (Мадрид) в Примера (ВИДЕО)

"Белия балет" с ново 2:1, но далеч по-трудно от това в Париж

Реал (Мадрид) спечели трудно гостуването си на Ейбар в мач от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион. След като само преди четири дни "белия балет" впечатли в мача-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига срещу ПСЖ, спечелен с 2:1, днес те повториха резултата, но далеч по-трудно.

Срещата започна по-добре за домакините и още в първата минута бившият кадър на Реал Педро Леон стреля извън очертанията на вратата. В 20-та минута Кике застраши по-сериозно Навас, но стражът улови. В 33-та минута Кристиано Роналдо успя да реализира едва второто положение, открило се пред кралския клуб, след като получи перфектен пас отдясно, пое на гърди и навлезе в наказателното поле, където с премерен удар откри.

Второто полувреме обаче започна далеч от очакванията на Реал Мадрид и в 50-та минута Иван Рамис изравни, засичайки с глава центриране от корнер. Въпреки, че точката изглеждаше позитивен резултат за домакините и очакванията бяха да се приберат в защита, те продължиха да задържат по-трайно топката и с това да държат съперника далеч от вратата си.

Това изглеждаше, че ще сработи, но в 84-та минута Кристиано Роналдо отново беше над всички, след като беше намерен в малкото наказателно поле от Дани Карвахал и успя да прати топката за втори път в мрежата на Ейбар.

Така Реал (Мадрид) остава на третото място с 57 точки - на четири от втория Атлетико Мадрид и на 12 от вечни съперник Барселона. Ейбар пък заема осмата позиция с 39 пункта.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи