3. Кристиано Роналдо се разписа за Реал, "белия балет" би с 4:2 ЛДУ Кито

Кристиано Роналдо се разписа за Реал, "белия балет" би с 4:2 ЛДУ Кито

Реал (Мадрид) записа първа победа в турнира за „Купата на мира”, след като късно снощи мадридският гранд се наложи с 4:2 над ЛДУ Кито в среща от група „Б”. След този успех „белия балет” се класира за полуфиналите в надпреварата, където ще срещне италианския тим Ювентус. Преди два дни мадридският колос завърши 1:1 с Ал Ихтихад Джеда.

Старши треньорът на Реал бе заложил в стартовия състав на новите попълнения Кристиано Роналдо и Карим Бензема, но въпреки това първото полувреме завърши при нулево реми. Само три минути след подновяването на играта новият „галактико” Роналдо отбеляза първото си попадение с фланелката н а новия си отбор.

Той се разписа от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу него. CR9 мина като на парад през двама защитници на ЛДУ Кито, влезе в полето и се опита да финтира противников защитник, който го събори и главният рефер веднага посочи бялата точката. Публиката на стадион "Сантиаго Бернабеу" полудя от радост при гола на Роналдо, който също не скри емоциите си и с характерен жест отпразнува първия си гол за Реал.

Само пет минути по-късно отново португалецът изтормози вратаря на ЛДУ Кито, след като изстреля истински снаряд в долния му десен ъгъл, но Домингес успя за избие топката. Тя обаче попадна в краката на другото ново попълнение на „белия балет” Гранеро, който от непосредствена близост прати топката в мрежата.

Символичните гости успяха да се върнат в мач с попадение на Вера в 68-ата минута, който се възползва от груба грешка в защитата на Реал. Само 3 минути по-късно защитникът Кристоф Метцелдер засече с глава центриране от корнер на Гранеро и направи резултата 3:1.

В 85-ата минута отново Вера се възползва от грешка на бранител в бяло и от няколко метра простреля Дудек. В последните минути на двубоя Дренте проби по лявото крило и центрира към Алваро Негредо, който оформи крайното 4:2. Така в петък Реал ще спори с Ювентус за място във финала на турнира.

4:2 Негредо (90)

Реал: Дудек; М. Салгадо, Пепе, Метцелдер, Марсело; Робен (Гранеро), Гути (Дренте), Гаго, К. Роналдо (Диара); Игуаин (Раул), Бензема (Негредо)

Видео от мача може да видите ТУК!

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1