3. Кристиано Роналдо загря за Лудогорец с десетия си гол в Примера за 6 кръга (ВИДЕО+СНИМКИ)

Европейският шампион Реал Мадрид победи Виляреал с 2:0 на "Ел Мадригал" преди да акостира в София

Реал Мадрид постигна четвърта поредна победа във всички турнири след 2:0 като гост на Виляреал в 6-ия кръг на Примера дивисион. Кристиано Роналдо се разписа и вече има 10 гола в 6 мача в Ла Лига, а това беше и 9-то негово попадение в последните 4 срещи на европейскияя шампион.

Двубоят на „Ел Мадригал” беше генерална репетиция на Реал за гостуването в София в сряда вечер, когато „кралете” ще мерят сили с първенеца на България Лудогорец в Група B на Шампионската лига.

„Ел Мадригал” вече сякаш не е онази позната крепост на Виляреал и „жълтата подводница” бе спечелила едва 6 от последните си 16 домакинства в Ла Лига преди тази загуба.

Икер Касияс внимаваше в 7-ата минута и изби удар на Уче в близкия долен ъгъл след добър финт срещу Варан. Пред другата врата Асенхо игра на сигурно и изби нисък шут на Кристиано Роналдо. Вието пробва да отбележи с едно докосване, но не му стигна точност при опита към близкия ъгъл.

В 16-ата минута всички играчи за момент погледнаха към небето, където мина специалният самолет, изпратен от фенове на Манчестър Юнайтед с послание: „Ела си у дома, Роналдо” /Come Home Ronaldo/.

Вието подмина Рамос и когато остана един на един с Касияс стреля в облаците. Пропуските на домакините не останаха ненаказани.

4 минути след този на Вието, Реал поведе. Кроос подаде на Модрич, хърватинът си нагласи топката и с шут извън наказателното поле матира Асенхо за 1:0 след 32 минути игра.

Виляреал опита да върне гола веднага, но вместо това 5 минути преди почивката бе залят от втори студен душ. Дълъг пас намери Бензема на тъча вдясно, той добре запази топката срещу Руис и пусна за Роналдо, а португалецът изпрати в долния ъгъл за своя 10-ти гол в едва 6-ия кръг от сезона – 2:0.

Марсело предотврати опасен удар точно преди почивката, а втората част започна с нов шут в трибуните на Вието от чудесна позиция.

През цялата втора част Реал се задоволяваше да гледа как съперникът му се мъчи да направи нещо в атака, а отборът на Анчелоти чакаше на контри.

Шампионът на Европа се задоволи с двата гола аванс и вече има 12 точки на четвърта позиция, само на една зад лидерите Валенсия,

Барселона и Севиля, които обаче са и с мач по-малко. Виляреал остана с 8 точки на седмо място.

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.