3. Криза ли?! Барса унищожи безпомощната Осасуна с 8:0 (видео)

Криза ли?! Барса унищожи безпомощната Осасуна с 8:0 (видео)

Меси, Сеск, Вия и Шави направиха на пух и прах памплонци на "Ноу Камп"

След последните два мача на Барселона – 2:2 с Милан в Шампионската лига и 2:2 с Реал Сосиедад в Ла Лига, мнозина специалисти заговориха за криза в състава на Пеп Гуардиола. Днес обаче, каталунците доказаха, че в тези твърдения няма абсолютно никакво покритие, след като „блаугранас” размазаха състава на Осасуна с 8:0. Срещата се игра на стадион „Ноу Камп” и бе от програмата на 3-ия кръг на Примера.

Поредният си спектакъл изнесе Лионел Меси, който се отчете с 3 гола и 2 асистенции. Две попадения добави Давид Вия, по едно вкараха Фабрегас и Шави, а Роверсио пък си отбеляза автогол.

Мачът започна с изненадваща греда за памплонци още във 2-та минута, когато Нино нацели напречния стълб на Валдес. Само 180 секунди по-късно след многоходова комбинация Алвеш центрира по земя в наказателното поле, където Меси засече за 1:0.

След попадението натискът на каталунците продължи с пълна сила и в 13-ата минута Меси изведе Сеск в пеналта, а новото попълнение на Барса заби поредния си гол с екипа на родния си клуб за 2:0.

Последваха няколко по-спокойни минути за стража на гостите, преди ужасът за него да започне отново в 29-ата минута, когато обаче късметът му помогна при шут на Меси, който срещна гредата. В 33-ата пък, Абидал намери Вия в наказателното поле, а испанският национал не сбърка, правейки преднината на шампионите класическа.

Силната и бърза игра на каталунците обаче продължи и в 39-ата минута те вече водеха с 4:0, след като Роверсио си отбеляза злощастен автогол.

Още в следващата атака Шави подаде за Фабрегас в пеналта, Сеск продължи за Меси, който от около 8 метра с левия крак прониза за пети път Фернандес.

До края на полувремето повече голове не паднаха и двата тима се оттеглиха на почивка с цели 5 гола аванс над своя съперник.

Втората част също започна вихрено за Барселона и в 50-ата минута Меси удари втората си греда в мача. 7 по-късно обаче, след многоходова акция с над 15 подавания, Меси подаде за Шави в наказателното поле, а капитанът на каталунците не се поколеба за 6:0.

Кошмарът за Осасуна обаче не свърши до тук, въпреки че „блаугранас” оставиха памплонци да подишат 20-ина минути. В 76-ата обаче, Фабрегас получи в пеналтерията на гостите и продължи за Вия, а нападателят вкара втория си гол в мача, покачвайки на 7:0.

Три минути по-късно Фабрегас отново даде поредната си асистенция, след като намери Меси в наказателното поле, а аржентинецът оформи своя хеттрик, както и крайното 8:0 за Барса.

След успеха Барса вече има актив от 7 точки и се намира на 2-о място във временното класиране, на 2 зад лидера Валенсия. Гостите от Осасуна пък са 8-и с 4 пункта.

Барселона – Осасуна 8:0