3. Куинс Парк Рейнджърс измъкна точката от Астън Вила в зрелищен спектакъл (видео)

Куинс Парк Рейнджърс измъкна точката от Астън Вила в зрелищен спектакъл (видео)

Стилиян Петров изигра пълни 90 минути за бирмингамци и направи страхотен мач, като се отчете с греда и асистенция

Отборите на Астън Вила и Куинс Парк Рейнджърс сътвориха истински спектакъл в сблъсъка помежду им на „Вила Парк”. Двубоят бе от програмата на 23-ия кръг на Премиършип и приключи при равенство 2:2. Българинът Стилиян Петров изигра пълни 90 минути и направи страхотен мач, като се отчете с греда и асистенция.

Гостите от Куинс Парк Рейнджърс имаха предимство от едно попадение на почивката на мача (1:2), но през втората част допуснаха още един гол във вратата си и донякъде трябва да бъдат радостни от спечелената точка, тъй като бирмингамци напълно доминираха през вторите 45 минути и направиха безброй пропуски пред вратата на лондончани.

Гостуващият тим успя да излезе с гол напред още преди да изтече първият четвърт час игра от началото на мача. Джибрил Сисе бе намерен в наказателното поле на Астън Вила в 12-ата минута и с бомбен изстрел не остави шансове на Шей Гивън, правейки резултата 1:0 в полза на Куинс Парк Рейнджърс. Почти веднага след това последва по една добра възможност пред двата отбора – ударът на Дарън Бент в 14-ата минута обаче бе отразен от Патрик Кени, докато изстрелът на Джибрил Сисе малко след това не се оказа проблем за Шей Гивън.

Последваха нови добри голови ситуации за бирмингамци, но попадение не успяха да отбележат Киърън Кларк и Карлос Куеяр. Домакините бяха наказани за тези свои пропуски в 28-ата минута, когато резултатът стана 2:0 в полза на лондончани. Топката бе центрирана в наказателното поле на Шей Гивън, а игралият с кълбото Стивън Уорнък несъзнателно го заби в собствената си врата.

До почивката бирмингамци се активизираха и опитаха да намалят. Много добра възможност се откри пред Стилиян Петров в 35-ата минута. Тогава българинът стреля към Патрик Кени, но кълбото срещна напречната греда на вратата на гостите. В последната 45-та минута пък Дарън Бент все пак върна едно попадение, след като засече центриране на Алан Хътън отляво на вратата на Куинс Парк Рейнджърс.

През второто полувреме Астън Вила излезе напълно преобразен и контролираше случващото се на терена почти през цялото време. В 51-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като след удар към Патрик Кени топката срещна ръката на футболист на гостуващия тим, но главният съдия не посочи бялата точка. Последваха добри възможности, пропилени от Стилиян Петров и Роби Кийн.

Доминацията на играчите на Алекс МакЛийш продължи и в 79-ата минута усилията на домакините бяха възнаградени. Равенството бе възстановено, а точен за 2:2 бе Шарл Н’Зогбиа. Французинът засече по великолепен начин топката с воле след центриране на Стилиян Петров, а кълбото влетя неспасяемо зад Патрик Кени.

До края на двубоя Астън Вила осъществи натиск в половината на Куинс Парк Рейнджърс, но така и не успя да достигне до трети гол. Много добри възможности се откриха пред Н’Зогбиа и Уорнък, но положенията не бяха реализирани.

Така двата тима взеха по точка от мача на „Вила Парк”. След равенството Астън Вила заема 12-ото място с 28 точки, докато Куинс Парк Рейнджърс е на 16-ата позиция с 21.