3. Куверманс с два гола за победата на ПСВ над Марсилия

Куверманс с два гола за победата на ПСВ над Марсилия

Първи три точки в група „D” на Шампионската лига записа холандският шампион ПСВ Айндховен. На „Филипс Стейдиъм” възпитаниците на Хууб Стевънс надделяха с 2:0 над френския Олимпик Марсилия. С два гола се отличи Дани Куверманс в 71-ата и 85-ата минута на мача.

Първи три точки в група „D” на Шампионската лига записа холандският шампион ПСВ Айндховен. На „Филипс Стейдиъм” възпитаниците на Хууб Стевънс надделяха с 2:0 над френския Олимпик Марсилия. С два гола се отличи Дани Куверманс в 71-ата и 85-ата минута на мача. През първата част на двубоя добри положения за гол се откриха пред нападателя на Марсилия Мамаду Нианг, който обаче не успя да реализира, а за ПСВ най-активен бе Ибрахим Афелай. Най-чистото голове положение се откри пред Бакал, но вратарят на Марсилия Манданда се намеси отлично. Втората част отново на терена имаше един отбор, като това беше ПСВ. Изключителни пропуски направиха Афелай, Вуйтенс и Куверманс. Все пак в 71-ата минута Вуйтенс центрира от ъглов удар и Куверманс с глава откри резултата. В 85-ата минута Едисон Мендес проби по дясното крило, центрира и отново Куверманс с глава оформи крайния резултат. Така след 3 изиграни срещи ПСВ имат 3 точки в групата, а Марсилия са без точков актив.