3. Кьолн спря Байер към ШЛ и отлепи от дъното след кърваво дерби (ВИДЕО)

Кьолн спря Байер към ШЛ и отлепи от дъното след кърваво дерби (ВИДЕО)

„Козлите” спечелиха местното дерби, предшествано от масов бой и безредици

Последният в германското първенство отбор на Кьолн победи като домакин Байер Леверкузен с 2:0 в местното дерби от XXVII кръг на Бундеслигата.

Преди срещата стотици фенове на двата тима си спретнаха масово сбиване и се наложи над 200 полицаи да ги усмярават в Кьолн.

Самият мач започна отлично за домакините, които откриха резултата още в деветата минута, когато Юя Осако ги изведе напред, разписвайки се във втори пореден мач.

В 33-ата минута ситуацията за гостите се усложни допълнително, тъй като Лукас Аларио бе изгонен с директен червен картон и те останаха с човек по-малко.

Въпреки опитите им да стигнат поне до равенството обаче, техните съперници отбелязаха второ попадение в 69-ата минута чрез Симон Цолер и стигнаха до победата.

Тя бе първа домакинска за „козлите” от четири опита насам, а и закръгли актива им на 20 точки. Те вече са предпоследни в класирането и изостават само с 5 от спасителната зона, докато Байер Леверкузен пропусна възможността да си върне четвъртото място.

То дава право на участие в Шампионската лига и понастоящем е заемано от Айнтрахт Франкфурт.

Тимът има 45 точки, с една повече от „аспирините”, инкасирали първа загуба като гости от 10 мача в Бундеслигата.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)