3. Лампард спаси Челси от пореден провал (видео)

Лампард спаси Челси от пореден провал (видео)

Сините се измъчиха за 2:1 срещу Уулвс, Лампард вкара победен гол в края

Челси прекъсна серията си от 4 мача без победа в Премиършип. Отборът на Андре Вияш-Боаш записа много трудна победа с 2:1 на „Молиню” срещу Уулвърхемптън в 20-ия кръг на Висшата лига, а победният гол на Франк Лампард падна минута преди края на редовното време.

И трите гола паднаха през втората част, като Рамирес изведе Челси напред, а Уорд стъжни живота на фаворитите в края, но имаше време Лампард да донесе важен успех за гостите.

Фернандо Торес и Франк Лампард започнаха от първата минута и показаха активна игра, но без особен резултат. Емануел Фримпонг пък дебютира в редиците на Уулвс след идването си под анем от Арсенал.

Гол не падаше, но мачът се изнерви в средата на първото полувреме, когато Франк Лампард извърши един изключително груб фаул срещу Адам Хамил. Питър Уолтън пожали английския национал и му показа само жълт картон. Секунди по-късно Хамил си отмъсти и видя на свой ред жълтия картон за фаул.

Стивън Уорд стреля покрай гредата с глава, а Босингва стреля опасно към Хенеси, но това не доведе до гол.

Втората част бе много по-раздвижена и Рамирес изведе гостите напред в 54-ата минута. Мата центрира от корнер, тери отклони леко с глава, топката стигна до Рамирес, който хитро се завъртя покрай Уорд и намери горния десен ъгъл на мрежата за 0:1. Това бе шести гол за сезона на халфа.

След попадението играчите на Челси се прегърнаха и дружно отидоха при треньора Вияш-Боаш в знак на подкрепа към него в този тежък за клуба момент.

След гола Челси заигра по-спокойно, но Мик Макарти реагира мигновено и пусна на терена голаджията Стивън Флетчър на мястото на дебютанта Фримпонг.

Торес имаше огромно желание да се разпише и на няколко пъти беше близо. Финалното му докосване обаче отново липсваше и на 4 пъти той се провали току пред вратата на Хенеси.

Мата стреля малко над гредата с рикошет и Челси пак си изпати от своите пропуски след първия гол. Спомените от 4-те поредни мача без победа в Премиършип сякаш оживяха наново в 85-ата минута.

Мат Джарвис прати към далечната греда, Босингва не се справи, Флетчър върна към наказателното поле и Стивън Уорд беше на точното място, за да забие изравнителния гол за 1:1.

Очертаваше се четвърто реми 1:1 в последните 5 мача на Челси във Висшата лига, но Франк Лампард прекъсна лошата серия за сините от Лондон.

Самият Лампард подхвана атаката за гола – той пусна към Торес, Хлапето намери Ашли Коул на фланга, бекът достави чудесно центриране към Лампард и той на празна врата умело засече от въздуха с вътрешен фалц в мрежата.

Уулвс имаше своя шанс да изравни с последната си атака, но Петър Чех извади със страхотен рефлекс удара с глава на Бера, който летеше към мрежата и съхрани трите точки за Челси.

Челси вече има 37 точки и мина пред Арсенал поне до мача на "топчиите" с Фулъм. Уулвс е 16-ти със 17 точки.
ОБЗОР: Ливърпул се изпоти за 1:0 над РБ Лайпциг (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са с пълен актив след първите три кръга в Шампионска лига

Лийдс избра заместник на Илия Груев

Френски халф ще замени българина

Брест отново впечатли и спря Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Френският тим и "аспирините" събраха по 7 точки

Скандално: Ограбиха шеф на Байерн Мюнхен в Барселона

Той е останал без мобилния си телефон, портфейл и скъп часовник

Барселона на Флик смаза Байерн Мюнхен с 4:1 (ВИДЕО)

Каталунците си го върнаха за 2:8 преди четири години в Шампионската лига

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа