3. Лас Палмас и Селта изиграха мача на вечерта (ВИДЕО)

Лас Палмас и Селта изиграха мача на вечерта (ВИДЕО)

Домакините изравняват от 0:3, а с човек повече едва не загубиха

Лас Палмас навакса изоставане от 3 гола в домакинството си срещу Селта от 10-ия кръг на испанското първенство, а накрая с човек по-малко пък можеше да загуби. Двубоят на „Естадио Гран Канария” завърши 3:3.

Даниел Вас откри от свободен удар още в 6-ата минута, влизайки в топ 4 на специалистите от този род статични положения във водещите пет европейски шампионати от сезон 2013/14 насам. Датският национал отбеляза 7-ото си попадение от фаул. С 11 е Чалханоглу, а с по 8 са Меси и Пянич.

Яго Аспас добави още два гола до почивката, след като бе извеждан сам срещу вратаря, и продължи добрата си серия – 6 в последните си 6 мача.

Лас Палмас, който беше в серия от пет мача без победа в Ла Лига, обаче направи мача интересен през втората част.

Педро Бигас се възползва от неразчетено излизане на вратаря Серхио Алварес и намали в 52-ата минута. В 65-ата ситуацията за гостите се усложни още повече. Серхи Гомес бе изгонен за втори жълт картон, а Джонатан Виейра реализира отсъдената дузпа. Видя се обаче, че нарушението е на линията.

Кевин-Принс Боатенг се възползва от импулса и изравни за 3:3 само три минути по-късно, възползвайки се от остро центриране на Мичел отдясно. Германо-ганаецът вкара 4-ия си гол в Примера – толкова, колкото отбеляза в предишните си 50 мача в Серия А и Бундеслигата заедно.

Макар че беше с човек по-малко края, Селта беше по-близо до гола. Резервата Марсело Диас улучи напречната греда с техничен удар в добавеното време.

В класирането двата отбора се смъкнаха, като Селта е 9-и с 14 точки, а Лас Палмас - 10-и с 13.