Лацио излъга вечния враг Рома с 1:0 и триумфира с купата (ВИДЕО)

Сенад Лулич вкара победния гол, който прати Лацио в Лига Европа и донесе шести трофей в турнира за "орлите"

Лацио победи Рома с 1:0 във финала за Копа Италия и вдигна трофея на „Олимпико”, където „сините” фенове ликуваха след успеха и класирането в Лига Европа, а за „вълците” остана горчилката от загубата. Сенад Лулич донесе купата за „орлите” с гол отблизо през второто полувреме.

Това бе едва трети финал в турнира между отбори от един град и първи межди големите врагове от Вечния град. Лацио спечели турнира за шести път.

Рома и Ювентус са рекордьори с по 9 отличия в турнира, но този сезон радостта бе за Лацио в много нервен мач.

Още в 45-ата секунда Маркиньо получи жълт картон и даде тон за напрегнатия двубой с много сблъсъци и битка по целия терен.

Лулич отправи първи опасен удар, а после Клозе отблизо добави от външната страна на мрежата. Майкъл Брадли проби, ала шутът му мина много встрани.

Тоти и Ламела пратиха твърде слабо към вратата и не затрудниха Маркети, а Маркиньос пребори Лулич и му попречи да стреля.

Най-добрите шансове през първата част дойдоха в края на полувремето. Клозе надскочи Балдзарети, но насочи право в тялото на Лобонт, който отрази.

И Рома имаше шанс след центриране на Маркиньос, но топката дойде малко високо за Дестро, който засече над вратата.

След почивката Маркиньос стреля неточно, а Ледесма се контузи и бе заменен от Маури. Маркети спаси удар на Тоти, а Дестро тества стража с шут до близката греда.

Лацио стигна до единствения гол в 71-ата минута. Кандрева нахлу отдясно и центрира остро, Лобонт изби лошо, а Лулич на задната греда засече отблизо в мрежата за 1:0.

Рома бе близо до изравняване, но Маркети с чудесен рефлекс извади удар на Дестро с глава след центриране на Тоти.

В края на мача Стефано Маури пропусна да удвои, но голямата радост остана за „орлите”, които отпразнуваха трофея и участието в Европа догодина.