3. „Лъвовете” оцеляха в Украйна, чакат Билбао на полуфинал (видео)

„Лъвовете” оцеляха в Украйна, чакат Билбао на полуфинал (видео)

Металист и Спортинг завършиха наравно 1:1, домакините изпускат дузпа

Отборът на Спортинг Лисабон се класира за полуфиналите на турнира Лига Европа след като завърши наравно 1:1 като гост на Металист Харков. По този начин с общ резултат 3:2 португалците преминават в следващата фаза.

Срещата се игра пред претъпкани трибуни и неистова подкрепа на украинските фенове. Окрилени от  многолюдната си публика футболистите на Металист създадоха множество положения пред противниковата врата.

Въпреки това португалците първи нанесоха своя решителен удар. В 44-ата минута Рики ван Волфсвинкел засече с глава центриране на Капел и изведе своя тим напред.

В 57-ата минута обаче публиката изпадна в екстаз след изравнително попадение на Кристалдо от близко разстояние.

Малко по-късно украинските фенове можеха да ликуват победоносно за втори път, но останаха като попарени. В 64-ата минута главният рефер Уилиям Колум отсъди дузпа в полза на домакините, но Руй Патрисио спаси удара на Клейтон Хавиер от бялата точка.

В крайна сметка резултатът се запази до края и по този начин отборът на Спортинг Лисабон се класира на полуфинал, където ще се изправи срещу Атетик Билбао. За Металист обаче остава повече от достойното представяне в тазгодишното издание на турнира, което със сигурност е спечелило симпатиите на феновете на футбола от цяла Европа.