3. Лех би в Залцбург, Юве напусна Европа с реми срещу Сити (видео)

Лех би в Залцбург, Юве напусна Европа с реми срещу Сити (видео)

„Старата госпожа” стигна само до реми в Торино срещу Манчестър Сити и напусна официално надпреварата

Полският Лех Познан продължи напред в тазгодишното издание на турнира Лига Европа, след като спечели гостуването си на Ред Бул в Залцбург с 1:0 и така си подпечата класирането във фазата на директните елиминации.

Единственото попадение на „Ред Бул Арена” бе дело на босненският нападател Семир Щилич, който бе наблюдаван от българския ЦСКА през 2007-ма година, но тогава до трансфер така и не се стигна, тъй като ръководството на „армейците” не се разбра с тогавашния му клуб Железничар.

Сега обаче 23-годишният босненец вкара попадението за своя полски клуб точно след изтичането на първия половин час игра и така тимът от Познан запази втора позиция в подреждането на група „А” с 11 точки в своя актив, колкото има и първият Манчестър Сити, който пък взе точка в Торино на Ювентус след 1:1.

„Бианконерите” поведоха в домакинството си на английския мултимилионен клуб, след като на „Стадио Олимпико” своето първо попадение с „бяло-черния” екип отбеляза 19-годишният юноша на Юве Николо Джианети, започнал като титуляр за първи път през сезона, и разписал се две минути преди почивката.

Голът на италианската надежда обаче не бе достатъчен за отбора, тъй като той безславно отпадна от втората по престиж европейска клубна надпревара още миналия кръг. Въпреки това, в 70-ата минута бразилският нападател на гостите Жо възстанови равенството и така подели точките.

Стартови състави:

Ювентус: Манингер, Киелини, Мело, Сисоко, Дел Пиеро, Траоре (’67 Бониперти), Григера, Пепе, Красич (’57 Камилери), Легротаглие, Джианети (’79 Бушел);

Манчестър Сити: Гивън, Ричардс, Бридж, Милнър, Райт-Филипс (’90 Чантлър), Джонсън, Боатенг, Виера, Жо, Боята, Алекс Наймли (’62 Забалета);