3. Лео Меси вкара гол №500 в кариерата си, но Барса рухна срещу Валенсия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Прилепите” се наложиха с 2:1 на „Камп Ноу”, Ракитич си вкара автогол

Барселона продължава с неубедителното си представяне и допусна трета поредна загуба. Каталунците отстъпиха пред Валенсия в двубоя от 33-ия кръг на Примера. Срещата, която се проведе на стадион „Камп Ноу” пред 88 667 зрители, завърши при резултат 1:2. Така интригата за титлата в Испания е повече от заплетена – Барса е на върха със 76 точки, колкото има и втория Атлетико. Реал е трети със 75.

Точен за Барселона бе Лионел Меси през второто полувреме. Това бе неговият гол номер 500 в кариерата му – 450 за каталунците и 50 за националния отбор на Аржентина.

Преди него Иван Ракитич си вкара автогол, с което  резултатът бе открит, а Санти Мина се възползва от много груба грешка на Жерар Пике в защита и завърши успешно контраатака, за да удвои преди почивката.

Отборът на старши треньора Луис Енрике за последно стигна до победата, когато е губил с 0:2 след първото полувреме, на 29 септември 1996 г.

Освен това "блаугранас" допускат три поредни загуби в Ла Лига за първи път от 2003 г.

Домакините започнаха много агресивно двубоя и създадоха няколко опасни положения пред вратата, пазена от Диего Алвеш. Но в 26-ата минута те допуснаха първи гол. Гилерме Сикейра се включи отляво и при опит да центрира топката се отклони в крака на Ракитич и влезе в близкия ъгъл на Браво.

В последната минута на първата част тимът на Пако Айестаран удари за втори път. Валенсианци "приспаха" защитата с многоходова акция, която завърши с чудесно подаване на Даниел Парехо между Пике и Сержи Роберто, след което Мина насочи много точно по диагонала за 0:2.

В 63-ата минута Меси пусна към Жорди Алба, който беше оставен непокрит отляво и хитро насочи към дузпата, откъдето Лео стреля към обратния ъгъл за 1:2.

В края на двубоя и двата отбора си размениха по няколко опасни положения, но крайният резултат се запази.

Конте: Наполи може да навакса пропуснатото само с много работа

"Да не играеш в Европа си има и предимства, и недостатъци", каза треньорът на Наполи