3. Лестър и Манчестър Юнайтед оставиха Сити на върха, Варди влезе в историята (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Лисиците” и „червените дяволи” не се победиха – 1:1, Рууни игра слабо и се контузи

Лестър и Манчестър Юнайтед не се победиха в очаквания с голям интерес мач от XIV кръг на английската Висша лига.

Двата тима завършиха при равенство 1:1, което ще остане в историята, защото Джейми Варди се разписа и постави нов рекорд.

Той вкара гол в 11-и пореден двубой за първенство и по този начин подобри постижението на Рууд ван Нистелрой, реализирал в 10 последователни срещи с екипа именно на „червените дяволи”.

Любопитното е, че когато холандецът стори това, 16-годишният Варди е ритал за аматьорски клуб, а друга интересна подробност е, че Лестър бе на последната позиция в класирането последния път, когато срещна Манчестър Юнайтед. Сега обаче тимът имаше с точка повече от своя опонент и преди началото на кръга дори бе на върха в класирането.

„Лисиците” се надяваха да постигнат пета поредна победа в първенството, докато наставникът на гостите Луис ван Гаал реши да върне сред титулярите Хуан Мата и възстановеният Майкъл Карик. Освен това холандецът гласува доверие на юношата Пади Макнеър, залагайки на схема с трима централни бранители.

Мачът на „Кинг Пауър Стейдиъм” започна с поделено надмощие, а в 24-ата минута се случи това, което всички очакваха – Джейми Варди вкара гол.

Тогава Манчестър Юнайтед изпълни корнер и Каспер Шмайхел улови топката, а в този миг 28-годишния нападател тръгна да спринтира към половината на съперника. Междувременно вратарят подаде към Криситан Фукс, който пробяга половината терен с топка в крака и видя къде я иска Варди. Последният се вряза между останалите последни в защита крайни бранители Ашли Йънг и Матео Дармиан, а пасът бе изчислен до секунда. Варди овладя и със следващото си докосване стреля по диагонала в далечния ъгъл, за да влезе в историята и да открие резултата. Рекордният гол бе под №14 за него този сезон и даде аванс на Лестър – 1:0.

След това Манчестър Юнайтед овладя инициативата, но в типичния си за сезона стил не създаваше много положения, докато контраатаките на Лестър изглеждаха опасни.

Все пак „червените дяволи” успяха да стигнат до равенството точно преди почивката. Тогава Дейли Блинд центрира от корнер и Бастиан Швайнщайгер с глава се разписа, за да възстанови статуквото в добавеното време на първата част – 1:1.

Второто полувреме започна добре за Юнайтед и Уейн Рууни имаше шанс да се разпише, след отличен удар на Швайнщайгер и страхотно спасяване, но капитанът на гостите, изиграл поредния си слаб мач, пропусна от изгодна позиция.

В 66-ата минута Лестър проведе образцова контраатака и резервата Лео Уйоа я завърши с удар, спасен инстинктивно от Давид де Хеа.

Като цяло обаче гостите доминираха на терена през второто полувреме. В 68-ата минута пък капитанът им Рууни се контузи и бе заменен принудително. Шансове за победен гол имаха заменилият го Мемфис Депай, Матео Дармиан и Хуан Мата, ала те не бяха точни и в крайна сметка двата тима поделиха точките.

Така Лестър вече има 29 в актива си, с колкото е и лидерът в таблицата Манчестър Сити. Юнайтед пък разполага с една по-малко от двата тима и заема третото място, но може да бъде изместен от него, ако Арсенал спечели визитата си на Норич в неделя.

14 0 Суонзи 13 3 5 5 14:18
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи