3. Летящ шотландец влезе от пейката и възкреси Юнайтед (ВИДЕО)

Летящ шотландец влезе от пейката и възкреси Юнайтед (ВИДЕО)

Невиждана драма и 2 гола след 90-ата минута за 2:1 на „Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед бе на минути от срамна трета последователна загуба на „Олд Трафорд“, но стигна до фантастичен обрат с 2:1 над гостуващия Брентфорд в мач от VIII кръг на английската Висша лига.

„Пчеличките“ бяха на минути от исторически първи успех като гости на „червените дяволи“ от далечната 1937 година насам, но в добавеното време резервата Скот Мактоминей им вкара 2 гола.

Иначе Матиас Йенсен откри резултата в 26-ата минута след поредната грешка на новия вратар на домакините Андре Онана. В 87-ата минута обаче на терена се появи Мактоминей, който изравни в 93-ата, а в 97-ата с глава донесе победата на Юнайтед.

След нея тимът вече има 12 точки, след като вече записа антирекорд за най-слаб старт във Висшата лига. Брентфорд остава със 7 точки от 8 мача на 14-о място в класиранетo.

Сблъсъкът в Манчестър започна равностойно, а гостите поведоха сякаш от нищото, след като дошлият това лято Онана пак не бе убедителен.

В 26-ата минута Матиас Йенсен успя да преодолее с много слаб удар стража, дошъл от Интер, за да открие резултата в полза на Брентфорд.

Юнайтед обаче така и не успя да отговори подобаващо до последните минути на първото полувреме, когато натисна.

Малко преди паузата Маркъс Рашфорд се освободи в наказателното поле на Брентфорд и стреля с десния крак, но Томаш Стракоша спаси.

Така почивката дойде при резултат 0:1 в полза на „пчеличките“. Те обаче стояха много добре в защита и почти не допускаха опасни положения пред вратата си до заключителните минути на мача.

В 75-ата резервата Алехандро Гарначо стреля силно по диагонала, но без успех, а в 78-ата друга резерва – Антони Марсиал, поиска дузпа, каквато нямаше.

В 88-ата именно Марсиал подаде с пета и героят в срещата Мактоминей вкара гол, който обаче бе отменен заради засада на французина.

Така се стигна до добавеното време на срещата, в което обратът стана факт. В 93-ата минута Мактоминей изравни след добавка, а в 97-ата вкара с глава след пас на Хари Магуайър, също с глава, както и рикошет в страничната греда, донесъл успеха на Юнайтед.

Той, поне временно, ще закрепи сериозно разклатения стол на мениджъра Ерик тен Хаг и ще донесе глътка въздух на „Олд Трафорд“ преди паузата за националните отбори.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 20. Диого Далот, 5. Хари Магуайър, 35. Джони Еванс, 2. Виктор Линдельоф, 4. Софиан Амрабат, 18. Каземиро, 8. Бруно Фернандеш, 7. Мейсън Маунт, 10. Маркъс Рашфорд, 11. Расмус Хойлунд;

Брентфорд: 21. Томас Стракоша, 20. Кристофър Айер, 5. Итън Пинок, 22. Нейтън Колинс, 2. Аарън Хики, 27. Виталий Ялет, 6. Кристиан Норгард, 8. Матиас Йенсен, 30. Мадс Расмусен, 11. Йоан Уиса, 19. Брайън Мбемо.