3. Левандовски донесе седмата поредна победа на Байерн (РЕПОРТАЖИ)

Левандовски донесе седмата поредна победа на Байерн (РЕПОРТАЖИ)

Нападателят отбеляза гол №100 в Бундеслигата

Байерн Мюнхен продължи безгрешната си серия в Бундеслигата на седем поредни победи. Баварците спечелиха с класическото 3:0 при гостуването си на Майнц. В герой отново се превърна нападателят Робърт Левандовски, който реализира две попадения.

Левандовски закова сметката си в немския шампионат на 100 попадения - 26 за Байерн и 74 за Борусия Дортмунд. Така Левандовски стана най-бързо достигналия до тази кота играч, който не е германец. През 21-и век шест играчи имат над 100 гола в Бундеслигата - Писаро, Гомес, Кислинд, Клозе и Курани.

В първите минути владеенето на топката за Байерн достигаше невероятните 80%. Още в 19-ата минута отборът на Хосеп Гуардиола достигна до дузпа за нарушение срещу Алаба. Томас Мюлер обаче прати топката над вратата за радост на феновете на домакините.

До края на първата част Муто пропусна за домакините, а за гостите удар на Коща бе спасен от вратаря на Майнц.

Веднага след подновяването на играта Левандовски изведе Байерн напред в резултата. Полякът бе оставен непокрит на задната греда и засече центриране на Коман.

В 63-ата минута той реализира за втори път. И този път той засече от близко разстояние чудесен пас, в случая на Артуро Видал.

Направилият силен мач Дъглас Коща асистира на Кингсли Коман за крайното 3:0 в 68-ата минута.

В 75-ата домакините имаха шанс да намалят, но Клеменс уцели гредата зад Нойер.

В заключителните минути Левандовски пък пропусна да запише хеттрик от удобна позиция.

Така Байерн е на върха в класирането с пълен актив от 21 точки и води с пет на втория Борусия Дортмунд, който играе по-късно.