3. Левандовски и Мхитарян с по два гола при разгром над Вердер

Левандовски и Мхитарян с по два гола при разгром над Вердер

Борусия (Дортмунд) смаза „вълците” с 5:1

Борусия (Дортмунд) смаза с 5:1 тима на Вердер (Бремен) като гост в мач от 20-ия кръг на германската Бундеслига.

Роберт Левандовски и Хенрих Мхитарян отбелязаха по две попадения за „жълто-черните”, а петия гол за Борусия бе дело на Мануел Фридрих. Почетното попадение за домакините отбеляза Левент Айчичек минута преди края на двубоя.

Левандовски даде аванс на Борусия в 26-ата минута, а до края на първата част и Мхитарян успя да се разпише, като арменецът направи 2:0 четири минути преди почивката.

През втората част двамата отбелязаха по още едно попадение. Преди това обаче Фридрих направи резултата класически. Минута преди края на двубоя Айчичек донесе почетното попадение за домакините.

Тимът на Борусия остава на третата позиция в класирането с актив от 39 точки, но все още изостава на четири точки от втория Байер (Леверкузен) и на цели 17 от лидера Байерн (Мюнхен).Вердер остава в опасна близост до зоната на изпадащите, като е само на три точки над чертата.

Резултати от другите мачове в Бундеслигата в 16:30 ч. в събота:

Айнтрахт (Франкфурт) - Айнтрахт (Брауншвайг) 3:0
Нюрнберг - Байерн (Мюнхен) 0:2
Фрайбург - Хофейнхайм 1:1
Волфсбург - Майнц 05 3:0