3. Леверкузен се класира напред за Лига Европа само с един мач (видео)

Леверкузен се класира напред за Лига Европа само с един мач (видео)

"Аспирините" отчаяха украинския Металист

Байер Леверкузен си осигури класиране за 1/16 финалите на Лига Европа само с един мач. „Аспирините“ отказаха украинския Металист Харков с победа 4:0 като гост още в първия двубой и така тотално обезсмислиха реванша.

Гостите започнаха с няколко опасни положения, а в 23-ата минута Дердюк отбеляза, след като засече центриране на Балич.

В 72-ата минута германците вече взеха комфортна преднина. Вратарят Дисленкович бе прехвърлен след бърза атака и въпреки че играч на домакините изчисти топката от голлинията, Кастро сложи крака си на правилното място и тя все пак влезе във вратата.

До 90-ата минута разгромът стана пълен. С попадения на Сам в 90-ата и 92-ата минути Леверкузен си тръгна повече от доволен от срещата в украинския мраз.