3. Лейтън Ориент наказа Арсенал с късен гол и стигна до преиграване на "Емиратс" (видео)

Магията на ФА Къп отложи сблъсъка с Ман Юнайтед, след като французин се подигра със защитата на "топчиите"

Магията на ФА Къп винаги я има. Отборът от Лига 1 Лейтън Ориент извъртя 1:1 като домакин на Арсенал и отложи най-малко с 10 дни сблъсъка на „топчиите“ с Манчестър Юнайтед в четвъртфиналите на турнира. Преиграването ще е на 2 март на „Емиратс Стейдиъм“.

Kакто своя колега Алекс Фъргюсън срещу Кроули Таун, мениджърът на лондончани Арсен Венгер реши да пусне по-експериментален състав тази вечер. Шанс получиха футболистите, които по-рядко намират място сред титулярите или такива, които въобще не намират. Въпреки че излезе с втория си отбор, Арсенал държеше инициативата и сам си усложни нещата.

Мачът започна с ранно положение за лондонския отбор. Още в 3-ата минута Шамак имаше добра възможност след удар с глава.

По-късно след центриране отново французинът от границата на малкото наказателното поле не можа да засече топката.

След пълен контрол на кокетния стадион на Лейтън първата част завърши без голове. През втората „артилеристите“ вкараха нужното попадение сравнително рано. В 53-ата минута Бендтнер пробва удар, топката обаче срещна защитник, след което нападателят навлезе в пеналта и центрира, където Росицки засече перфектно с глава за 1:0.

Лейтън обаче не падна духом. Десетина минути преди края при атака по дясното крило и центриране на точката на дузпата, Ревел стреля мощно, но топката, която влизаше във вратата, срещна главата на Скилачи, който падна покосен, а медицински екип го свести.

В 86-ата минута пък Андрей Аршавин бе изведен отдясно. Руснакът напредна и стреля по земя диагонално, но топката срещна гредата.

Точно когато всичко трябваше да свърши, всичко едва започна. В 90-ата минута срещата придоби съвсем различни измерения. Френският нападател и резерва на тима Джонатан Теуе мина като на шега Гибс и Мигел, след което с плътен удар направи 1:1.

Така, само няколко минути преди края, Арсенал допусна глупав гол и сега ще трябва да печели още веднъж двубоя с тима от трета лига, за да може да срещне Манчестър Юнайтед на полуфиналите.