3. Лион: „Черният ужас” на Реал Мадрид

Лион: „Черният ужас” на Реал Мадрид

Пресата в Испания не остана безразлична на поредния провал на Реал Мадрид

Сред заглавията на водещите информационни медии в Испания преобладаваше настроение с привкус на разочарование и мрачност след поредния неуспех на новия галактически Реал Мадрид да преодолее осминафиналната фаза на Шампионската лига. Късно снощи „кралският” клуб за трети пореден път не успя да победи френския Лион като домакин и след общ резултат от 1:2 се провали при втория си шанс за спечелване на трофей през сезона.

Едно от най-тиражираните издания в страната „АС” започва с думите – Неуспехите продължават. Мадридският ежедневник пише, че Лион с право продължава към четвъртфиналите. Роналдо вкара след пет минути игра, но Реал разочарова тотално след почивката. Никаква реакция след гола на Пянич. Реалността е опустошителна: Реал се провали в два от турнирите, в които се бореше за трофей през сезона. Първо бе изненадата срещу Алкоркон, а сега Лион спря тима на осминафиналите в Шампионската лига.
Изданието прави и лек реверанс към думи изречени от наставника на Реал Мануел Пелегрини в дните преди реванша – „Ние сме най-добрият Мадрид за последните 15 години”. Да, Реал показа, че може да играе хубав футбол, но само понякога. В случаите когато тимът играе зле треньорът изглежда губи разбирането си за „добро” и „лошо”.

Водещото заглавие на друг популярен спортен ежедневник „Ел Мундо Депортиво” гласи: „Реал Мадрид отново не успя да елиминира никой. Френският карък на Реал води началото си от 1993 г.” Да елиминираш Лион като домакин и с гол пасив се оказа непреодолима задача за Реал.

„Марка” също не спестява критиките си към „белите”: „Катастрофален Реал след почивката”.

Най-амбициозният проект на Реал Мадрид се провали в срещата с Олимпик Лион. „Белите” бяха забележителни през първото полувреме, но след почивката отборът катастрофира. Изданието прилага и индивидуални оценки за представянето на главните действащи лица.

По скалата от 0-10 единствено Албиол и Кристиано Роналдо бяха оценени най-високо с по 7 точки. Според „Марка” централният защитник Раул Албиол е бил един от най-добрите на терена, „гасейки пожар след пожар”.

Кристиано Роналдо заслужи своята „седмица” благодарение на светкавичното си придвижване из терена, креативността и ранния гол. Той обаче не бе способен да направи много, след като колективът се разпадна.

Голмайсторът Игуаин получи „тройка” за представянето си, след като пропусна да се разпише при три удобни положения, особено когато след като се бе озовал пред опразнената врата на гостите.
С най-слаба оценка бе „награден” Мануел Пелегрини. Слаб 2. Треньор, който не е способен да измъкне нещо от този състав не заслужава да седи край страничната линия на „Бернабеу”.

Информационната агенция „ABC” предлага своята версия за провала на Реал Мадрид.

„Лион, черният ужас на Реал”. Реал за пореден път показа, че е неспособен да се справи с Олимпик Лион. Френският тим, който пристигна в сряда пристигна на „Сантяго Бернабеу” с гол преднина, вече шест пъти се измъква непобеден от мачовете си с мадридския гранд. Френският клуб отново успя да влезе под кожата на Реал, който за пореден път не успя да победи далеч по-непретенциозен отбор са крайно по-малък бюджет.  Черната серия започна на 13 септември 2005 г., когато Лион надделя с 3:0 над Реал. Тогава в груповата фаза на Шампионската лига Джон Карю, Жуниньо Пернамбукано и Силван Вилтор поставиха началото на поредното безцелно лутане на Реал из Европа.
Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)