3. Лион на крачка от групите на Шампионската лига (видео)

Лион на крачка от групите на Шампионската лига (видео)

Французите измъкнаха ценна победа с 3-1 преди реванша в Русия след седмица

Олимпик Лион взе ценна победа с 3:1 у дома над Рубин Казан в първия плейофен мач за влизане в групите на Шампионската лига. След седмица руснаците ще трябва да наваксват два гола пасив, ако искат да участват в най-престижния клубен турнир.

В третата минута Рубин показа, че не е дошъл във Франция, за да се даде лесно на Лион. Владимир Дядюн откри резултата, след асистенция на Начо и изведе руснаците напред в резултата.

Домакините обаче успяха да обърнат мача още до почивката. В 10-тата минута Гомис изравни резултата, а в 40-тата Квирквелиа си отбеляза автогол.

В 71-ата минута Лион отбелязаха така нужния им трети гол, който ще им даде малко повече спокойствие в реванша след седмица в Русия. Джими Брианд отбеляза с глава, след асистенция на Ким Шелстрьом.

След този мач Лион е на крачка до влизането в групите на Шампионската лига, а Рубин ще трябва да се потруди сериозно в Казан. На руснаците са нужни два безответни гола, за да си осигурят място сред най-добрите клубове в Европа.

Лион (Франция) – Рубин (Русия) - 3:1 (2:1)