3. Лион охлади амбициите на Марсилия за титла във Франция

Лион охлади амбициите на Марсилия за титла във Франция

Шампионът на Франция в последните 7 години Олимпик (Лион) охлади амбициите на Олимпик (Марсилия) за трофей през този сезон. Тимът на Клод Пюел записа победа с 3:1 при гостуването си на „Стад Велодром”, от който резултат най-доволни останаха в Бордо.

„Жирондинците” имат 3 точки аванс пред Марсилия на върха в Лига 1, при оставащи 2 кръга до края на кампания 2008/09. Лион пък нямат никакви шансове за титлата, след като изостават на 7 точки от Бордо.

След половин час игра, резултатът в срещата бе 0:0. Невероятни пропуски за домакините направиха Брандао, Нианг и Валбуена. За Лион Бензема на няколко пъти пробва рефлекса на Манданда, но френският национал показа класата си. В 29-ата минута Брандао фаулира Едерсон в наказателното поле и главният съдия Стефан Ланоа посочи бялата точка. Зад топката застана Бензена и реализира за 1:0. Футболистите на Марсилия потърсиха изравняването, преди в 42-ата да бъдат попарени с втори гол. Тулалан намери Бензема, който с хубав удар направи 2:0 в полза на Лион. Бившият футболист на шампионите Бен Арфа се опита да върне един гол до почивката, но не намери целта.

Треньорът на домакините Ерик Геретс направи корекции в състава си, които целяха само едно – атака и само атака. На добри голови позиции се озоваха Нианг и Хилтон, но отново нямаха шанс пред гола. Последваха нови пропуски, този път на Брандао и Коне, преди в 80-ата минута резултатът да бъде намален. Нианг подаде отлично към ветерана Вилтор и той за пореден път показа головия си нюх – 1:2. Подкрепяни от 58 000 зрители играчите на Марсилия се хвърлиха в атаки, целящи изравняването. Вратата на Лори обаче не бе поразена за втори път. В третата минута на даденото от рефера продължение всичко за Марсилия свърши. Жуниньо изпълни своя специалитет, пряк свободен удар и оформи крайното 3:1.

Два кръга преди края на шампионата лидерът Бордо има 74 точки, а Марсилия е на 2-а позиция с 71. Лион са трети с 67, а топ 6 допълват ПСЖ с 63, Тулуза с 60 и Лил с 58.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)