3. Лион оцеля в Казан (видео)

Лион оцеля в Казан (видео)

Французите завършиха 1:1 с Рубин и се класираха за 12-и пореден път в групите на Шампионската лига

Отборът на Лион се класира за 12-и пореден път в групите на най-комерсиалния футболен, клубен турнир – Шампионска лига, след като в днешния плейофен реванш завърши наравно 1:1 с тима на Рубин (Казан). Срещата се игра на стадион „Централний”, а първият мач във Франция завърши 3:1 в полза на „хлапетата”.

Темпото през първите 45 минути бе много ниско и до сериозни опасности пред някоя от двете врати така и не се стигна, макар че Рубин владееше повече топката и имаше леко териториално превъзходство.

Второто полувреме предложи далеч по-интересни положения за гол като Гомис и Лисандро от Лион пропуснаха от чисти ситуации, а Лебеденко от домакините уцели гредата.

В 77-ата минута отборът на Рубин откри резултата след гол на Начо. 5 минути преди края на двубоя удар на Бастош от Лион се отби от напречната греда, но след секунди резултатът все пак бе изравнен след гол на Бакари Коне с глава, което се оказа и последното голово положение в мача.

Така френският тим се класира за пореден път в груповата фаза на Шампионската лига, а Рубин ще продължи участието си в турнира Лига Европа. Любопитен факт е, че руснаците продължават да нямат загуба като домакин при участията си в най-комерсиалния европейски клубен турнир, но въпреки това отпадат.

Състави:

Рубин: Рижиков; Калешин; Квирквелия; Шаронов; Кисляк; Немов; Нобоа; Начо; Карадениз; Лебеденко(69-Мартинс); Дядюн(69-Медведев)

Лион: Лорис; Ревейер; Коне; Ловрен; Сисоко; Гоналон; Шелстрьом; Бриан; Бастош; Лисандро(90-Пие); Гомис(83-Пянич)

Съдия: Франк де Блеекере(Белгия)

Жълти картони: Кисляк(Рубин); Бриан(Лион)

Стадион: „Централний”(Казан) – 25 000 зрители
Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)