3. Лион размаза Андерлехт, Залцбург стъпи накриво срещу израелци

Лион размаза Андерлехт, Залцбург стъпи накриво срещу израелци

Френският гранд Лион на практика си гарантира участието си в груповата фаза на Шампионската лига, след като постигна домакинска победа в първия плейоф срещу Андерлехт с 5:1.

Домакините бяха по-класният отбор и напълно заслужено победиха с голяма разлика. Босненският национал Миралем Пянич откри резултата в полза на "хлапетата" в 10-ата минута, а само пет минути по-късно дошлият от Порто аржентински национал Лисандро Лопеш удвои преднината на домакините.

В 39-ата минута Бастош вкара за 3:0 и на практика уби интригата в мача. Само три минути по-късно френският проектонационал Батефимби Гомис вкара четвърти гол за Лион.

Гостите все пак успяха да стигнат до почетно попадение, благодарение на Суарес в 58-ата минута. В 63-ата минута Гомис вкара втория си гол в мача в полза на Лион и на практика оформи крайното 5:1.

В друг плейофен двубой израелският шампион Макаби (Хаифа) хвърли бомбата, след като победи като гост австрийския гранд РедБул Залцбург с 2:1.

Гостите от Хайфа откриха резултата в 22-ата минута благодарение на Хадир. В 56-ата минута капитанът на домакините Александър Циклер изравни.

В 84-ата минута Арбеитман вкара втори гол за Макаби с което бе оформен крайният резултат - 2:1.