3. Ливърпул бие в контрола, продаде капитана си

Ливърпул бие в контрола, продаде капитана си

Ливърпул прие оферта от 12 милиона лири от саудитския Ал Етифак за капитана си Джордан Хендерсън.

33-годишният Хендерсън има устно споразумение с арабския клуб, който ще му плаща по 700 000 лири на седмица.

Заради предстоящия трансфер английският национал не игра в контролата с германския Карлсруе тази вечер, която мърсисайдци спечелиха с 4:2.

Хендерсън има изиграни 491 мача за Ливърпул, откакто подписа с клуба през 2011 година. С капитанската лента той изведе "червените" до трофеите в Шампионската лига и Висшата лига.

В Ал Етифак той ще работи с бившия си партньор в полузащитата на Ливърпул Стивън Джерард. Джерард наскоро бе назначен за треньор на клуба.

Междувременно в контролата, която се игра в Карлсруе, гостите от Англия трябваше да разчитат на два гола в добавеното време на португалеца Диого Жота, за да стигнат до успеха.

Дарвин Нунес изведе тима на Юрген Клоп напред в резултата още в третата минута, но с попадения на Ларс Щиндъл и Себастиан Юнг втородивизионният германски тим направи пълен обрат.

Точен за 2:2 в 69-ата минута бе Коди Гакпо, който се разписа след подаване на Жота.

Мачът ще се запомни най-вече с дебюта на новите попълнения на Ливърпул Доминик Собослай и Алексис Мак Алистър.

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите