3. Ливърпул е на финал в Лига Европа след класика над Виляреал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул е на финал в Лига Европа след класика над Виляреал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Червените се наложиха с убедително с 3:0 след автогол и попадения на Дани Стъридж и Адам Лалана

Отборът на Ливърпул ще играе финал в Лига Европа след класическа победа с 3:0 над Виляреал в мача реванш от полуфиналната фаза на Лига Европа.

На финалът момчетата на Юрген Клоп ще се изправят срещу Севиля, която прекърши Шахтьор (Донецк) с 3:1 и с общ резултат 5:3 стигна до решителния мач на 18-ти май. Именно севилци спечелиха Лига Европа в миналогодишната кампания на турнира и в предстоящия мач на Санкт Якуб Парк ще се опитат да си защитят трофея.

"Мърсисайдци" влязоха по страхотен начин в мача и стигнаха до ранен гол, който падна по щастлив начи с голяма доза късмет, тъй като Бруно Сериано си отбеляза автогол в 7-ата минута. През втората част футболистите водени от Юрген Клоп вкараха още две попадения чрез Даниел Стъридж (63-тата минута) и Адам Лалана (81-ата минута), с което постигна категоричен успех, който пък ги изпрати на финал в турнира.

Виляреал завърши мача с човек по-малко след изключително пресилен втори жълт картон и респективно червен за Виктор Руис в 71-ата минута при резултат 2:0 за домакините.

В 7-ата минута Роберто Фирмино центрира във вратарското поле, където Даниел Стъридж опита да играе с топката, но не успя и в крайна сметка от тялото на Бруно Сориано, който не бе никак ориентиран в ситуацията топката се озова в мрежата за 1:0.

Попадението даде увереност на домакините, които заиграха доста по-спокойно и организирано. В 14-ата минута Джеймс Милнър пусна страхотен извеждащ пас за Адам Лалана, който обаче не успя да отиграе топката в наказателното поле. След това в 30-ата минута Деян Ловрен стреля с глава, но без да затрудни Ареола.

В самия край на полувремето и Виляреал стигна до нелоша възможност за гол. Бакамбю бе изведен в пеналта, но ударът му не бе достатъчно силен, за да затрудни Миньоле.

Второто полувреме започна със силен натиск на "мърсисайдци". Още в 48-ата минута Коутиньо се освободи в наказателното поле и стреля отблизо, но Ареола спаси. След това стражът на гостите трябваше да се намесва решително и след далечни удари на Милнър и Стъридж. Виляреал пък отговори с нелош изстрел с глава на Роберто Солдадо след центриране от фаул, но покрай вратата.

Ливърпул обаче продължи да атакува и в 63-ата минута натискът на домакините даде резултат. Роберто Фирмино опита удар, който се отби от защитник, но топката стигна до Стъридж в наказателното поле и нападателят без забавяне отбеляза за 2:0. Попадението падна и с доза късмет, тъй като топката се отбти в страничната греда и се разходи по голлинията, като все пак се оплете в мрежа.

Виляреал остана с човек по-малко в 71-ата минута, когато съдията Виктор Касай показа втори жълт и червен картон за Виктор Руис, макар нарушението да не изглеждаше чак толкова грубо. "Червените" веднага се възползваха от численото си предимство и в 74-ата минута Фирмино стреля опасно и за пореден път Ареола трябваше да се намесва решително. В 81-ата минута обаче интригата окончателно бе убита, след като Адам Лалана с техничен удар с гръб към вратата успя да отбележи трети гол за своя тим за крайното 3:0.

Така Ливърпул се класира за четвърти финал в Лига Европа (Купата на УЕФА). Досега мърсисайдци имат три титли на сметката си, като за последно вдигнаха този трофей през 2001 година след епичния сблъсък с Алавес (5:4).