3. Ливърпул и Ар(шавин)сенал направиха 4:4 в 90 минути от друга галактика

Ливърпул и Ар(шавин)сенал направиха 4:4 в 90 минути от друга галактика

Аршавин с 4 гола от 4 удара, двата тима докараха до делириум от емоции "Анфийлд"

Ливърпул и Арсенал подариха неземен дар на феновете на футбола, завършвайки 4:4 в мач спиращ дъха на „Анфийлд”, в който руснакът Андрей Аршавин вкара 4 гола за тима от Лондон, а страхотната игра на Ливърпул ще бъде немалка компенсация, дори тимът да не стане шампион.

Срещата бе повече от извънземна -  домакините натискаха, Арсенал поведе, за да бъде обърнат за няколко минути през втората част. Аршавин вкара хеттрик, за да доведе резултата до 2:3, „червените” изравниха, Аршавин пак докара до инфаркт „Коп” вкарвайки нечуваните 4 гола за 90 минути, а Бенаюн накара милиони футболни фенове да благословят деня, в който са избрали да станат фенове на най-великата игра.

Двубоят иначе започна с натиск на домакините, които искаха още в първите минути да покажат на противника, че са готови на всичко в името на титлата. Още във 2-ата минута Торес мина като пътен знак Туре, но отправи слаб удар към Фабиански, който спаси вратата си. В 10-ата минута Фабиански внимаваше и изпревари Бенаюн десетки от секундата преди израелецът да вдигне на крака „Анфийлд”. Малко по-късно Фабиански отново спаси Арсенал, като се намеси блестящо при удар на Торес.
Постепенно гостите се окопитиха и чрез Фабрегас имаха шанс да излязат напред в резултата. Испанецът посрещна избиване на Агер с глава, пращайки топката на сантиметри от вратата. В 36-ата минута неочаквано с оглед събитията на терена лондончани откриха резултата. Виновник за гола бе Масчерано, който позволи на Насри и Фабрегас да му отнемат топката, след което французинът сви топката към испанеца, а той върна към Аршавин, за когото не бе проблем да вкара, въпреки че топката рикошира в напречната греда преди да се озове във вратата на Ливърпул – 0:1. Веднага след гола Бенаюн можеше да изравни, но блестящият Фабиански отново показа класа, избивайки с лявата си ръка.

В началото на втората част и полският страж не можа да спаси „топчиите”. Саня не изчисти добре топката в пеналта, Каут центрира към Торес, който с глава изравни резултата – 1:1. В 56-ата минута „червените” стигнаха до пълен обрат. Защитата на Арсенал се замота с изнасянето на топката, Гибс не можа да изчисти добре, след което последва центриране към Бенаюн, а неговият удар с глава от трудна позиция описа странна парабола, но все пак мина голлинията и Ливърул поведе с 2:1. Малко по-късно Торес и компания можеха да решат мача, но Риера не пусна към Ел Ниньо, който бе на чиста позиция, а реши да опита удар, който се оказа неуспешен.

След това положение на небосклона отново изгря звездата на Аршавин. Руснакът се възползва по най-добрия начин от грешка на Арбелоа и със страхотен плътен удар не даде шансове на Рейна за 2:2, а минутата бе 67-а. Само три по-късно феноменалният руснак отбеляза първия си хеттрик за Арсенал. Този път виновник за гола бе бразилецът Аурелио. Той не можа да изчисти топката и Аршавин би от упор под плонжа на Рена за 2:3 и за пореден път сложи показалеца на устните си в знак феновете на „червените” да замлъкнат пред таланта му.

Подобно на мача с Челси в Шампионската лига (4:4), момчетата на Бенитес нямаха намерение да се предават. След още 3 минути Риера намери Торес в наказателното поле, нападателят излъга веднъж, че ще шутира, а на втория път нямаше прошка – Фабиански закачи топката, но не можа да спре пътя й към вратата – 3:3. В 82-ата минута Торес бе на път да докара децибелите идващи от трибуна „Коп” до космическо измерение, но Гибс изби от голлинията удара му с глава.

До края на мача Ливърпул даде всичко от себе си, за да победи, но в 90-ата минута магьосникът Аршавин ги препарира за 4-и път. Домакините имаха корнер и всички бяха в полето на Арсенал. Фабиански боксира високата топката, а към нея се запъти Уолкът със спринт, на който и Юсеин Болт би завидял. Английският национал мина на един дъх терена и в точния момент подаде на връхлитащия Аршавин, който отново и отново демонстрира мерник на снайперист от руската армия – 3:4.   Стадионът запя You’ll Never Walk Alone, а в хармония с него Бенаюн бе най-съобразителен в меле пред Фабиански и в 93-ата минута направи резултата 4:4.

До края на даденото 5-минутно продължение имаше две минути, но последният магичен акорд в мача бе даден с удара на израелеца. Така феновете на английския футбол преживяха нова порция футбол от друга галактика, а 4-те гола на Аршавин почти отнеха мечтата на Ливърпул за титла. "Червените" са вече първи със 71 точки и по-добра голова разлика от Юнайтед, но имат два мача повече.

ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 4:4
0-1 Аршавин 36'