3. Ливърпул и Съндърланд не се победиха на „Анфийлд”

Ливърпул и Съндърланд не се победиха на „Анфийлд”

Двата отбора регистрираха нулево реми

Ливърпул не успя да победи у дома Съндърланд в среща от XV на английската Висша лига, приключила при резултат 0:0.

Двубоят на „Анфийлд” не бе особено атрактивен и първият точен удар в него дойде чак в 75-ата минута, когато Жорди Гомес стреля към вратата на домакините, но Миньоле спаси.

Иначе още в началото гостите поискаха дузпа за нарушение на Мартин Шкъртел срещу Конръ Уикъмб, но такава не последва. В заключителните минути на първото полувреме отново младият нападател имаше претенции за наказателен удар, ала реферът даде знак играта да продължи.

След паузата Уикъмб опита атрактивен удар от воле, но не намери рамката на вратата, а едва в средата на втората част феновете на Ливърпул имаха поводи за оптимизъм, защото капитанът Стивън Джерард се появи като резерва.

Влизането на халфа освежи играта на мърсисайдци и в 73-ата минута след негово центриране Фелипе Коутиньо бе близо до гола. В крайна сметка обаче ударът му бе блокиран, а малко по-късно и стражът Пантилимон се намеси решително след нов негов изстрел.

До края на срещата не се стигна до попадения и така Ливърпул вече е на девето място във временното класиране с 21 точки, като има с 6 повече от Съндърланд.