3. Ливърпул изпадна в нокдаун след късен гол на Лисандро - 1:1 на "Жерлан"

Ливърпул изпадна в нокдаун след късен гол на Лисандро - 1:1 на "Жерлан"

Лион гледа към 1/8-финалите, а тимът на Рафа Бенитес има минимални шансове за продължаване напред

Олимпик (Лион) и Ливърпул завършиха 1:1 в среща от група „Е” на Шампионската лига, играна на „Стад Жерлан”.

Двубоят се реши в заключителните минути като Бабел даде преднина на англичаните в 83-ата минута, а Лисандро бе точен за 1:1 в 90-ата.

Със спечелената точка французите вече имат 10 в актива си и мислят за 1/8-финалите. Ливърпул пък ще спори с Фиорентина за второто място. Италианците имат 9 точки, а „червените” едва 4. До края на груповата фаза остават два кръга.

През първата част Лион тотално доминираше на терена. Играчите на Клод Пюел задържаха повече топката и стреляха опасно от средна дистанция към вратата на Пепе Рейна. От своя страна англичаните отговаряха с много опасни атаки.

Още в началото Уго Лорис спаси удар на Фернандо Торес, а малко по-късно се намеси отлично и след изстрел на Дирк Каут. Най-чистото голово положение за „червените” изпусна Андрий Воронин, който останал сам срещу френския страж не успя да го преодолее.

В първите 20-ина минути на втората част не се случи нищо запомнящо се. Ким Калстрьом на два пъти опита късмета си, но Рейна бе на своето място.

В 68-ата минута Лукаш Лейва можеше да отбележи за мърсисайдци. Бразилецът остана очи в очи с Лорис, но стражът на домакините отново се намеси блестящо след неговия удар. Последва опит на Каут със задна ножица, също останал без резултатен.

Минути по-късно Олимпик пропусна своя миг. Киргиакос сбърка фатално, Лисандро Лопес чукна топката, но Рейна отново бе на своето място.

Мениджърът на Ливърпул Рафа Бенитес прибегна до смените, пускайки в игра Райън Бабел. Именно холандецът се оказа щастливият жокер за англичаните в 83-ата минута. Той пое топката и от около 25 метра не остави шансове на Лорис.

Мачът вървеше към победа за англичаните, но тогава на сцената излезе Лисандро. В 90-ата минута аржентинецът се пребори за една топка с Киргиакос и преодоля вратаря на гостите за крайното 1:1.

ЛИОН - ЛИВЪРПУЛ 1:1
(0:1) Бабел 83’
(1:1) Лисандро 90’

Лион: Лорис, Крис, Ревейер (18’ Гасама), Сисоко, Калстрьом, Бастон, Пянич (40’ Едерсон), Макун, Тулалан, Лисандро, Гомис (73’ Гову);

Ливърпул: Рейна, Агер, Киргиакос, Инсуа, Карагър, Бенаюн, Маскерано, Лукаш, Каут, Воронин (68’ Бабел), Торес (87’ Н’Гог);

Жълти картони: Лисандро (ОЛ), Агер (Л);
Стадион: "Стад Жерлан", Лион, 39 180 зрители;
Съдия: Франк Де Блеекере;