3. Ливърпул отказа Арсенал на „Анфийлд” с 4 гола за 20 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул отказа Арсенал на „Анфийлд” с 4 гола за 20 минути (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци разбиха "топчиите" с 5:1 в дербито на кръга във ВЛ

Ливърпул разби Арсенал с 5:1 в голямото дерби от XXV кръг на английската Висша лига.

„Топчиите” пристигнаха на „Анфийлд” като лидери във временното класиране, но за 20 минути бяха буквално разпилени по игрището от мърсисайдци, които нанизаха 4 попадения за краткия период от време и така влязоха в историята.

Те започнаха мача  вихрено и дори не оставиха шанс да бъдат прочетени стартовите състави, макар че в тях впечатление правеше връщането на Джак Уилшър в строя на Арсенал и липсата на промени в редиците на домакините спрямо предишния им мач (равенство 1:1 срещу У.Б.А.).

Тон за головото шоу даде Мартин Шкъртел още в 53 секунда. Тогава капитанът Стивън Джерард центрира от пряк-свободен удар, а словакът бе най-съобразителен в наказателното поле и отблизо откри резултата.

В 10-ата минута Джерард и Шкъртел повториха упражнението, само че този път халфът изпълни корнер, а централният бранител с глава вкара неспасяемо в далечния ъгъл за 2:0.

Малко по-късно Даниел Стъридж бе изведен с едно докосване от Луис Суарес сам срещу вратаря и се опита да го прехвърли, но стреля в страни. Секунди след това обаче той подаде към Рахим Стърлинг на крилото, а прострелното центриране на младока бе избито с мъка от Уилшър в ъглов удар. След корнера топката стигна до Суарес и той отправи фантастичен изстрел от над 20 метра, но топката срещна гредата, а после Коло Туре не бе точен на празна врата.

Рахим Стърлинг обаче порази целта и направи преднината на Ливърпул класическа в последната секунда на 16-ата минута, когато Хендерсън отне от Месут Йозил и подаде към Суарес, а той от своя страна пусна остър пас успоредно на голлинията, за да може младокът да изпревари Стъридж на далечната греда и да вкара за 3:0.

В 20-ата минута пък дойде ред и на Даниел Стъридж да се разпише. Английският национал бе изведен сам срещу вратаря от Фелипе Коутиньо и този път не сбърка – 4:0.

След вихреното начало домакините логично намалиха оборотите и дадоха време на своите гости да разберат какво се е случило. Така почивката дойде при този резултат, но малко след подновяването на играта Ливърпул нанесе своя пети удар.

В 52-ата минута Рахим Стърлинг бе изведен зад гърба на защитата и реши да не подава към свободния Стъридж, а сам да завърши атаката. Първият удар с десния крак на 19-годишния бързак бе спасен от вратаря Шчесни, но при втория тийнейджърът нямаше как да пропусне и с левачката направи резултата 5:0 за Ливърпул.

Почетното попадение за „артилеристите” бе дело на Микаел Артета, разписал се от дузпа в 69-ата минута, отсъдена за нарушение на Джерард срещу Окслейд-Чермбърлейн.

Така Арсенал остана с 55 т. в своя актив и вече има само с 5 повече от Ливърпул, а програмата на „топчиите” продължава с мачове срещу Манчестър Юнайтед (ВЛ, д.), Ливърпул (ФА Къп, д.), Байерн Мюнхен (ШЛ, д.).

През месец март пък момчетата на Арсен Венгер ще играят последователно с Байерн Мюнхен (ШЛ, г.), Тотнъм (ВЛ, г.), Челси (ВЛ, г.) и Манчестър Сити (ВЛ, г.).

Програмата на Ливърпул пък е далеч по-лека, а освен това наставникът на тима Брендън Роджърс съхрани силите на Даниел Стъридж, Стивън Джерард и Луис Суарес, като ги замени в заключителните минути на срещата.

Състави:

Ливърпул: Миньоле, Фланаган, Али Сисоко, Коло Туре, Шкъртел, Хендерсън, Джерард (’76 – Джордан Айби), Стърлинг, Коутиньо, Суарес (’86 – Яго Аспас), Стъридж (’61 - Джо Алън);

Арсенал: Шчесни, Саня, Мертезакер, Кошчиелни, Монреал (’61 – Гибс), Уилшър, Артета, Окслейд-Чембърлейн, Касорла, Йозил (’61 – Росицки), Жиру (’60 – Подолски);

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи