3. Ливърпул отнесе Тулуза с 5:1 на "Анфийлд"(ВИДЕО)

Ливърпул отнесе Тулуза с 5:1 на "Анфийлд"(ВИДЕО)

Мърсисайдци остават първи с девет точки - на пет пред преследвачите си

Ливърпул размаза Тулуза с 5:1 в третия си мач от Група „Е“ на Лига Европа и по този начин събра 9 точки на върха в групата, където френският тим е трети с 4. В другия мач Юнион Сен Жилоа надви ЛАСК Линц с 2:1.

В 9-ата минута Джо Гомес подаде към Диого Жота, който бе в средата на терена. Португалецът овладя топката и се обърна, измъквайки се от двама противници. Последва рейд към наказателното поле, където футболистът на Ливърпул преодоля още един играч на гостите, за да се озове на стрелкова позиция и да прати топката в мрежата - 1:0 за Ливърпул.

Този гол обаче подейства отрезвяващо на Тулуза и гостите направиха смъртоносна атака в 16-ата минута. Арон Данум изведе Тис Далинга сам срещу вратаря Каомин Келехър. Нападателят бе изпуснат от Люк Чеймбърс и необезпокояван навлезе в наказателното поле, след което хладнокръвно порази вратата на домакините - 1:1.

След половин час игра хората на Юрген Клоп разиграха заучено след един ъглов удар. Топката стигна до стоящия в задна позиция Трент Александър-Арнолд. Капитанът на Ливърпул в този мач центрира меко от дълбочина, качвайки топката на главата на Уатаро Ендо и нисичкият японец порази вратата на Тулуза.

Натискът на Ливърпул продължи, като в 34-ата минута удар на Къртис Джоунс бе блокиран. След рикошет, топката стигна до Дарвин Нунес вдясно от вратата и уругваеца вкара трети гол за своя тим с много силен изстрел, завършил с топка под гредата!в 65-ата минута, когато Нунес се пребори да излезе сам срещу ватаря. Уругваецът финтира вратаря и стреля, но топката нацели левия страничен стълб. Тя се върна към терена и се озова в краката на Райън Гравенберх, чийто мерник бе доста по-точен - 4:1 за Ливърпул.

В третата минута на добавеното време Коди Гакпо се озова с топка в краката в наказателното поле на Тулуза. След рикошет, топката стигна до Мохамед Салах, който елегантно финтира защитник и с плътен удар оформи крайния резултат 5:1 в полза на Ливърпул!