3. Ливърпул оцеля в Швейцария след спиращ дъха голов трилър (ВИДЕО)

Ливърпул оцеля в Швейцария след спиращ дъха голов трилър (ВИДЕО)

Късен гол на Антонио Ди Натале донесе точката за Удинезе срещу Анжи

Отборът на Ливърпул победи като гост Йънг Бойс с 5:3 в изключително драматична среща от група А на Лига Европа. „Червените” стигнаха много трудно до успеха след като на три пъти повеждаха, а веднъж дори изоставаха в резултата.

Първото попадение в головия спектакъл на „Стад дьо Суис” падна във вратата на домакините след фрапантна грешка в отбрана. Кристофър Спикер се опита да изчисти топката с глава след центриране отдясно, но вместо да прати кълбото далеч от наказателното си поле, той уцели право в главата колегата си в отбрана Охала, което доведе до изключително нелеп автогол.

В 38-ата минута обаче Хосе Енрике сбърка фатално в защитата на Ливърпул и подари топката на Рафаел Нудзоло, който не сбърка от удобна позиция.

„Червените” отново излязоха напред в резултата само две минути по-късно, когато Андре Уисдъм засече блестящо с глава центриране от корнер.

В 52-ата минута феновете на Йънг Бойс отново ликуваха след като Бобадия сложи топката на главата на Ояла с центриране отдясно и последният се реваншира за автогола си с хубаво попадение, този път в правилната врата.

В 63-ата минута домакините поведоха за пръв път в срещата след отлична контраатака. Бобадия се пребори много добре за топка в центъра, след което намери по великолепен начин  Сарате, който технично копна топката, прехвърляйки Брад Джоунс.

Това обаче далеч не бе всичко в този мач, тъй като последваха три безответни гола във вратата на швейцарците.

Себастиян Коатес изравни с глава в 67-ата минута, а с попадения в 76-ата и 88-ата Джоджо Шелви сложи край на един истински спектакъл.

В друга среща от групата отборите на Удинезе и Анжи Махачкала завършиха наравно 1:1.

И двете попадения в мача паднаха в края на двете полувремена.

В 45-ата минута гостите от Русия поведоха след автогол на вратаря Даниеле Падели.

В самия край на двубоя обаче Антонио Ди Натале донесе точката на италианския тим.

По този начин първи в групата е тимът на Ливърпул с актив от 3 точки, следван от Удинезе и Анжи с по 1. Последен е отборът на Йънг Бойс, който въпреки добрата си игра остава с 0 пункта.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи