3. Ливърпул падна в краката на Брага и отчая "Анфийлд" - мърсисайдци напуснаха Лига Европа (видео)

Отборът на Кени Далглиш не съумя да отбележи гол и приключи реванша с португалците при нулево равенство

Английският Ливърпул прекрати участието си в Лига Европа, след като не успя да победи Спортинг Брага в реванша от осминафиналите на турнира. Проведеният на „Анфийлд” двубой завърши при нулево равенство, което значеше, че португалците ще играят в следващата фаза, защото успяха да спечелят първата среща с минималното 1:0. Ливърпул напълно доминираше в срещата, но играчите на Кени Далглиш така и не успяха да реализират и по този начин си тръгнаха с наведени глави след края на срещата.

Мърсисайдци започнаха добре мача, а още преди да са изтекли първите 15 минути, играчите на Кени Далглиш имаха няколко възможности да отбелязване на гол. Те се откриха пред започналото като титуляр ново попълнение на отбора Анди Керъл, като имаше и една възможност пред Джо Коул. Попадение след ударите на бившия нападател на Нюкасъл обаче не падна, докато ударът на Коул бе отразен от стража на гостите.

След първоначалното слабо начало, пред Брага се откриха няколко добри ситуации, най-чистата от които бе пред Лима в 15-ата минута. Футболистът на португалския тим стреля опасно към Рейна, но испанският страж се справи със ситуацията.

До почивката нямаше много опасни възможности пред вратата на Брага, въпреки че събитията на терена бяха напълно контролирани от домакините от „Анфийлд”.

След подновяването на играта, мърсисайдци продължиха да стоят по-добре на терена, но топката така и не попадаше в мрежата на гостуващия тим.

Брага действаше предимно в защита, като пред португалците рядко се откриваха възможности за отбелязване на попадение.

В заключителните 15 минути на мача мърсисайдци осъществиха натиск пред вратата на Брага, а ситуациите в наказателното поле на гостите се редяха една след друга. Ливърпул обаче така и не съумя да отбележи поне един гол, който да остави живи надеждите им за четвъртфинал, след като доста от играчите на домакините пропуснаха да се разпишат. Португалците пък се бранеха отлично и след като оцеляха и в продължението на мача, което бе четири минути, успяха да си осигурят място на четвъртфиналите на турнира.