3. Ливърпул потегли с трудно 2:1 над Саутхемптън на "Анфийлд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул потегли с трудно 2:1 над Саутхемптън на "Анфийлд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Стърлинг и Стърдиж донесоха успеха на "червените", но "светците" играха добре и нямаха шанс да вземат поне точка

Ливърпул започна сезона във Висшата лига с трудна домакинска победа с 2:1 над Саутхемптън. Стърлинг даде аванс на „червените” през първата част, Натаниел Клайн изравни след отлична атака в началото на второто полувреме, но 11 минути преди края Даниел Стъридж донесе успеха на мърсисайдци. Южняците имаха страхотен шанс да изравнят в края, но ударът на Морган Шнайдерлин тресна напречната греда, а новата покупка Шейн Лонг при добавката с глава не нацели празната врата от 4-5 метра.

Брендън Роджърс заложи на двама от новите си играчи сред титулярите – Хави Манкийо беше десен бек, а Деян Ловрен се подвизаваше в центъра на отбраната. Саутхемптън бе напуснат от почти цял отбор играчи, включително  и трима поели към „Анфийлд” – Лалана, Ламбърт и Ловрен, но тимът на Роналд Куман показа чудесна игра на моменти и може да съжалява, че не взе дори точка в дебюта на холандския наставник в английския елит.

Лукас Лейва добре отне топката в 7-ата минута и се наложи новият вратар на „светците” Фрейсър Форстър да спасява силен удар на Стъридж. Нападателят и публиката на „Анфийлд” поискаха дузпа за намеса на Мая Йошида срещу него, но японецът игра с топката и Марк Клатенбърг не посочи бялата точка.

Точно в средата на първата част Джордан Хендерсън измъкна топката между двама съперници в центъра и даде отличен извеждащ пас за Рахим Стърлинг, който се шмугна между централните бранители и с лек, но отлично насочен удар по земя покрай вратаря направи 1:0.

Саутхемптън можеше да изравни малко случайно в 34-ата минута, когато центриране от пряк свободен удар на Уорд Праус се завъртя опасно към горния десен ъгъл и Миноле изби със сетни сили в корнер.

В добавеното време на първата част Морган Шнайдерлин намери отлично топката, която летеше под гредата и само чудесната намеса на Миноле запази резултата 1:0 на почивката.

„Светците” приложиха висока преса в началото на втората част и натикаха Ливърпул пред собственото му наказателно поле. Ваниама стреля в аут от добра позиция, но секунди по-късно Натаниел Клайн направи красиво двойно с Тадич, който му върна с петичка и Клайн разстреля Миноле в близкия ъгъл под гредата за 1:1 след 56 минути игра.

Гостите продължиха да играят по-добре, но Дейвис прати в облаците след хубав пас на Уорд Праус. Коутиньо се строполи в наказателното поле след нова намеса на Йошида, но го направи твърде лесно и Клатенбърг пак остана безмълвен.

Саутхемптън изпусна най-чистия си шанс да поведе в 63-ата минута. Тадич проби отляво и пусна за Грациано Пеле, който с едно докосване намери свободния Стивън Дейвис, но ударът на халфа бе твърде лек и вратарят Симон Миноле лови.

През цялото време феновете на Саутхемптън освиркваха Деян Ловрен, а в 76-ата минута получиха нова мишена за обиди и бившият техен любимец Рики Ламбърт направи дебют като резерва за Ливърпул.

Почти веднага Ламбърт получи топката в опасна близост до вратата, но се забави и топката бе избита.

11 минути преди края се получи меле пред вратата на гостите, Стърлинг отклони топката и Дани Стърдиж от няколко метра просто насочи към долния ляв ъгъл – 2:1 и радост на „Анфийлд”.

Саутхемптън можеше да помрачи тази радост в 86-ата минута. Морган Шнайдерлин изстреля страховито воле отблизо, но Миноле успя да избие в напречната греда, а при добавката Шейн Лонг с глава не нацели празната врата и прати в аут.

Във втория кръг Ливърпул гостува на шампиона Манчестър Сити, а Саутхемптън ще приеме Уест Бромич в първото си домакинство за сезона.

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.