3. Ливърпул с победа на 220 км от София (видео)

Ливърпул с победа на 220 км от София (видео)

2:0 над Работнички, първа победа за Ходжсън, две попадения на Н'Гог

Английският гранд Ливърпул записа комфортна победа с 2:0 над македонския Работнички в третия предварителен кръг на Лига Европа.

Мачът се игра в Скопие на стадион „Филип II”, на 220 км от София, а с две попадения за мърсисайдци се отчете френският нападател Давид Н’Гог – по едно в двете полувремена.

Успехът бе първи за новия мениджър на „червените”, днес в черен екип, Рой Ходжсън, който до този момент имаше на сметката си равенство с Грасхопърс и загуба от Кайзерслаутерн. Това и бяха двете предсезонни срещи, които изигра неговия тим до този момент.

Ходжсън замина за Македония с голяма част от младите и перспективни футболисти на Ливърпул. С капитанската лента излезе Лукаш Лейва, на проблематичния пост ляв краен бранител бе Дани Агер, а дебют в официален мач направи Милан Йованович.

След спокойно начало, англичаните поведоха в резултата в 17-ата минута. Лукаш бе доста находчив, изпълнявайки свободен удар в центъра на терена, централният бранител на домакините Белица сгреши фатално, след което Н’Гог чукна топката покрай вратаря на македонците и нямаше как да сбърка на опразнената врата.

В 58-ата минута отново френският таран се разписа в полза на мърсисайдци, засичайки отлично центриране на десния краен бранител Мартин Кели.

В тима на Работнички личаха имената на трима бразилци, както и на Вандейр, който обаче вече има македонско гражданство, но те не успяха да пронижат своя сънародник на вратата на Ливърпул Диего Кавалиери.

Любопитно бе, че през целия мач домакинската публика освиркваше бурно всяко докосване на гръцкия национал Сотирис Кириакос, явно заради произхода му.

Лесна победа за англичаните и комфортен резултат преди реванша следващата седмица на „Анфийлд”.

Работнички – Ливърпул 0:2
(0:1) Н’Гог 17’
(0:2) Н’Гог 58’

Работнички: Богатинов; Секуловски (42’ Адем), Белица, Лопес, Димовски; Карлос (57’ Мойсов), Тодоровски, Туневски (78’ Петковски); Вандер;

Ливърпул: Кавалиери; Кели, Кириакос, Шкъртел, Агер (72’ Дарби); Спиъринг, Лукаш; Амоо (83’ Еклестон), Акуилани (83’ Дала Вале), Йованович; Н’Гог;