3. Ливърпул се измъчи в Турция, но се класира за групите (видео)

Ливърпул се измъчи в Турция, но се класира за групите (видео)

Мърсисайдци обърнаха Трабзонспор от 0:1 до 2:1

Английският Ливърпул се класира трудно за групите на Лига Европа.

Мърсисайдци имаха тежка визита в Турция на Трабзонспор след победата с 1:0 на „Анфийлд”. Отборът от югозападната ни съседка обаче още в 4-ата минута откри резултата и накара феновете на „червените” да треперят. Все пак в последните 10 минути тимът на Рой Ходжсън успя да победи с 2:1 и да се класира напред.

Точен в началото на мача за турския клуб бе Гутиерес. След неговото попадение играчите на Трабзонспор имаха още няколко нелоши положения пред вратата на Рейна, докато гостите едва в средата на полувремето започнаха по-често да поглеждат към противниковата врата.

Резултатът 1:0 се запази до 83-ата минута. Тогава Глен Джонсън проби по десния фланг, центрира остро и защитникът Качар прати топката в собствената си мрежа. В 88-ата минута Дирк Каут, който заяви, че иска да напусне Ливърпул, направи точна добавка за крайното 2:1.