Ливърпул се върна на победния път, надви Евертън с 2:0 (ВИДЕО)

Ливърпул победи с 2:0 Евертън в дербито на Мърсисайд от 23-ия кръг на английската Висша лига. Головете за "червените" отбелязаха Мохамед Салах и Коди Гакпо. Египтянинът реализира през първата част след светкавична контра, а нидерландецът, за когото това е дебютно попадение, вкара от няколко метра в началото на второто полувреме.

С успеха играчите на Юрген Клоп се качиха на 9-о място с 31 пункта, докато техният градски съперник е 18-и с 18 точки.

Първите минути предложиха няколко по-остри атаки от двата тима, но до реално голово положение не се стигна. В десетата Нунес бе фаулиран на границата на пеналта, а зад топката застана Салах, който стреля в стената.

Следващите минути не предложиха нещо интересно, преди да дойде мълниеносната 36-а минута.

Тогава Евертън удари греда при един корнер, изпълнен от Алекс Иуоби. Ливърпул веднага грабна топката и чрез Дарвин Нунес разви контраатака, в която уургваецът измина огромно разстояние в половината на "карамелите" и отправи центриране към Гакпо, но Салах изправари и нидерландеца, и Пикфорд, за да вкара в полупразната врата.

Четири минути след почивката преднината на "червените" бе удвоена. Хубава атака на Ливърпул мина по целия хоризонтал на терена, за да се озове в Трент, който пусна успореден пас на голлинията, а за Гакпо не бе трудно да отбележи.

Нунес можеше да добави и гол към асистенцията си, след като стреля в близкия ъгъл на Пикфорд, но стражът се намеси. При добавката уругваецът прати топката в аут. Нападателят имаше и още един шанс в 62-ата минута, но фалцовият му изстрел мина до лявата греда.

В 80-та минута Салах можеше да направи дубъл във вратата на "карамелите", но Тарковски се намеси с решителен шпагат.

Ливърпул - Евертън 2:0

1:0 Мохамед Салах 36`

2:0 Коди Гакпо 49`

Ливърпул: Алисон – Трент Александър-Арнолд, Жоел Матип, Джо Гомес, Андрю Робъртсън – Джордан Хендерсън, Стефан Байчетич, Фабиньо – Мохамед Салах, Дарвин Нунес, Коди Гакпо

Мениджър: Юрген Клоп

Мениджър: Шон Дайш