3. Ливърпул се възползва по шампионски от грешките на конкурентите и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Суарес вкара за 4:0 над Тотнъм и подобри рекорд на Фаулър, "Анфийлд" вече вярва в 19-ата

Ливърпул е новият лидер във временното класиране на английската Висша лига.

Мърсисайдци затвърдиха фантастичната си форма, разбивайки Тотнъм с 4:0 на своя „Анфийлд” в мач от XXXII кръг на Премиършип. Така те изпревариха с 2 точки Челси и вече са с 4 пред третия в таблицата тим на Манчестър Сити, макар че „гражданите” имат с два мача по-малко в актива си.

С осмата си последователна победа за първенство Ливърпул се възползва максимално от грешните стъпки на конкурентите за титлата, след като Челси загуби от Кристъл Палас (0:1), а Манчестър Сити направи равен с Арсенал (1:1) в събота.

Двубоят срещу шестия в таблицата състав на Тотнъм започна отлично за домакините, тъй като те поведоха още с първата си атака. Във втората минута Рахим Стърлинг изведе Глен Джонсън, а той центрира прострелно към вратарското поле, където Юнес Кабул вкара с пета топката в собствената си мрежа и даде аванс на „червените”.

В 24-ата минута партньорътна френския капитан на „шпорите” в центъра на защитата Ян Вертонген се контузи и бе заменен принудително от Майкъл Доусън. Едва появил се на терена, англичанинът сгреши и след рикошет в тялото му топката попадна на пътя на Луис Суарес, а това можеше да доведе само до едно – удвояване на резултата.

Уругваецът вече има 29 попадения на сметката си и така подобри рекорда на Роби Фаулър за най-много голове в един сезон с екипа на Ливърпул.

Суарес можеше да направи преднината на домакините класическа в 41-ата минута, когато Рахим Стърлинг сложи топката на главата му, но Уго Лорис се намеси фантастично, а после и гредата помогна на гостите.

Нищо обаче не успя да ги спаси в 55-ата минута, в която Фелипе Коутиньо вкара красиво попадение, разписвайки се за първи път през сезона на „Анфийлд”.

Последва фрапантен пропуск на Джордан Хендерсън, но именно след негово изпълнение на пряк-свободен удар в 75-ата минута падна четвъртото попадение в срещата, оказало се и последно.

Така Ливърпул постави ново клубно постижение за най-много отбелязани попадения на „Анфийлд” във Висшата лига, като новият рекорд сочи 48 гола.

Освен това, хората на Брендън Роджърс останаха без загуба в 13 мача, след като преди тях отстъпиха с резултат 1:2 пред Манчестър Сити и Челси. Сега те ще имат възможност да вземат реванш от двата съперника и да грабнат първа шампионска титла от сезон 1989/90, тъй като на 13 април приемат „гражданите”, а на 27-ми са домакини на Челси.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи