3. Ливърпул се залепи за Челси с нов разгром във Висшата лига (ВИДЕО)

Ливърпул се залепи за Челси с нов разгром във Висшата лига (ВИДЕО)

Мърсисайдци разпиляха Саутхемптън с 4:0, Стивън Джерард с втора поредна победа начело на Астън Вила, вижте всички резултати и голмайстори

Ливърпул постигна нова категорична победа в английската Висша лига.

Този път възпитаниците на Юрген Клоп разгромиха с 4:0 гостуващия Саутхемптън на своя „Анфийлд“ в среща от 13-ия кръг на първенството.

Така те събраха 28 точки и вече са втори във временното класиране, само на точка от лидера Челси, който в неделя приема Манчестър Юнайтед в дербито на уикенда.

„Светците“ пък останаха с едва 14 пункта от 13 изиграни срещи и заемат 13-ата позиция във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга.

В тази те получиха гол след само 97 игра, тъй като Диого Жота откри резултата още във 2-ата минута, възползвайки се от пас на Анди Робертсън.

Португалецът направи резултата 2:0 след още половин час игра, реализирайки в 32-ата минута след подаване на Мохамед Салах, а до края на срещата пропусна 2 добри ситуации да оформи своя хеттрик преди да бъде заменен в заключителната част на двубоя.

Въпреки това обаче Ливърпул реши всичко още в 37-ата минута, когато Тиаго Алкантара оформи класиката след технично отиграване и доза късмет – 3:0.

До почивката нови попадения не паднаха, ала скоро след нея дойде ред и на централния защитник Върджил ван Дайк да се разпише. Той бе точен в 52-ата минута, след поредната асистенция на друг бранител – Трент Александър-Арнолд.

До края Ливърпул можеше да стигне и до още попадения, ала Садио Мане и Мохамед Салах пропуснаха, за да приключи срещата в крайна сметка при резултат 4:0.

Междувременно легендата на мърсисайдци Стивън Джерард постигна записа втора поредна победа начело на Астън Вила. Бирмингамци спечелиха като гости на Кристъл Палас с 2:1 в Лондон в друг мач от кръга, игран по същото време, за да съберат 16 точки, с колкото останаха и „орлите“ от столицата.

В третата среща, играна по същото време, отборите на Норич и Уулвърхемптън не си вкараха гол и приключиха при резултат 0:0.

По-рано през деня Арсенал победи Нюкасъл с 2:0, а последната среща за днес е между Брайтън и Лийдс като стартира в 19:30 часа българско време.