3. Ливърпул си тръгна с трите точки от "Емирейтс" след голов спектакъл (ВИДЕО)

Ливърпул си тръгна с трите точки от "Емирейтс" след голов спектакъл (ВИДЕО)

Мърсисайдци се наложиха с 4:3 над Арсенал на старта на новия сезон

Ливърпул спечели първия си двубой от новия сезон във Висшата лига, след като се наложи с 4:3 при гостуването на Арсенал на „Емирейтс”. Домакините поведоха чрез Тио Уолкът, който само минута преди да отбележи изпусна дузпа, но Коутиньо изравни в края на първата част. След почивката мърсисайдци показаха отлична игра и до 62-ата минута водеха вече с 4:1. Арсенал успя да намали до 3:4, но футболистите на Арсен Венгер сякаш нямаха сили за повече.

Срещата започна на бързи обороти, като в 7-ата минута Алексис Санчес пробва да разпечата вратата на гостите, но би право в Миньоле.

След половин час игра изпълнена с динамика, но в която нито един от двата тима не можа да наложи доминация на „Емирейтс”, дойде грешка в отбраната на Ливърпул и възможност на домакините да поведат в резултата. Тио Уолкът пое топка в наказателното поле, но бе повален от Морено, който закъсня с шпагата си и главният рефер отсъди дузпа. Уолкът изпълни дузпата, но Миньоле хвана ъгъла и с блестящ плонж опази мрежата си суха.

Само минута по-късно Уолкът се реваншира за пропуска си и при атака отдясно с точен диагонален шут откри резултата.

В добавеното време Коутиньо изпълни фаул в близост до големия пеналт и с фантастичен удар в горния десен ъгъл върна равенството в срещата.

След почивката Ливърпул успя за по-малко от 20 минути да реши всичко в мача. В 49-ата Вайналдум напредна отляво и с техничен пас намери влизащия на скорост Адам Лалана, който  засече точно за 2:1.

Арсенал получи нов удар в 56-ата, след като Клайн центрира отдясно, а Коутиньо бе на правилната позиция да покачи на 3:1.

Нова сериозна опасност пред вратата на Чех имаше минути по-късно, когато Фирмино показа отлична техника и намери Коутиньо на добра позиция, но той не съумя да оформи своя хеттрик.

Садион Мане успя да дебютира с екипа на Ливърпул във Висшата лига с гол, след като в 62-ата минута наказа домакините за четвърти път.

Влезлият като резерва Алекс Окслейд-Чембърлейн върна бързо едно попадение в 64-ата след добър индивидуален пробив и удар, при който имаше лек рикошет, който излъга Миньоле.

Четвърт час преди края на срещата Чембърс засечес глава  центриране от Фаул на Касорла и върна надеждата „артилеристите”, намаляйки на 3:4, но домакините не успяха да сътворят нищо повече до края на срещата и записаха загуба в първия кръг на Премиършип.

Мактоминей: Конте запали огъня