3. Ливърпул смаза Бербатов и компания (ВИДЕО)

Ливърпул смаза Бербатов и компания (ВИДЕО)

Българинът игра 83 минути, като не помогна на тима си да отбележи поне почетно попадение

Отборът на Ливърпул се разправи с гостуващия Фулъм с 4:0. Димитър Бербатов игра 83 минути за „котиджърс”, но не успя по никакъв начин да помогне на тима си да си тръгне с поне почетно попадение от „Анфийлд”. Аморебиета си отбеляза автогол, Шкъртел покачи на 2:0, а Луис Суарес добави още две попадения за „червените”.

Домакините поведоха в 23-ата минута. Стивън Джерард изпълни свободен удар отдясно. Фернандо Аморебиета се опита да изчисти центрирането му, но вместо това заби топката в собствената си мрежа.

Само три минути по-късно мърсисайдци стигнаха и до второ попадение. Отново след центриране на Стивън Джерард, този път Мартин Шкъртел игра с глава и удвои аванса на „червените”.

В 36-ата минута Луис Суарес направи резултата класически. Уругвайският нападател получи пас т Джордан Хендерсън и от малък ъгъл преодоля Стекеленбург за 3:0.

В началото на втората част Суарес отбеляза и второто си попадение. Стивън Джерард се отчете с трета асистенция, като уругвайският нападател отново успя да преодолее плонжиралия Стекелнбург.

След победата си над Фулъм, тимът на Брендън Роджърс се доближи на само две точки до лидера Арсенал преди гостуването на „топчиите” на „Олд Трафорд” в неделя. Фулъм остава с 10 точки, само на две от опасната зона.