3. Ливърпул срази Арсенал и влезе в тройката (ВИДЕО)

Ливърпул срази Арсенал и влезе в тройката (ВИДЕО)

Двубоят на „Анфийлд” завърши 3:1, Клоп с дубъл над „топчиите”

Ливъпул победи Арсенал в дербито от  27-ия кръг на Висшата лига. Двубоят, който се проведе пред 53 146 на стадион „Анфийлд”, завърши при резултат 3:1.

По този начин мениджърът на „червените” Юрген Клоп стана първият след Жерар Олие от сезон 1999/00 с дубъл над „топчиите” в рамките на един сезон.

Така, Ливърпул събра 52 точки и зае третото място в класирането. Арсенал е пети с 50.

Отборът на домакините игра по-добре от своя съперник и показа по-голямо желание за победата.

Резултатът бе открит в 9-ата минута. Тогава Роберто Фирмино се разписа от близко разстояние след пас на Садио Мане.

В 28-ата минута Филипе Коутиньо отправи много опасен удар, с който принуди Чех да се намесва решително.

Ливърпул направи 2:0 в 40-ата минута, благодарение на Садио Мане. Той бе оставен сам в наказателното поле и получи от Фирмино. Нагласи си топката и със силен удар не остави шансове на Петър Чех.

Второто полувреме започна силно за гостите от Лондон. В 48-ата минута Симон Миньол отрази по впечатляващ начин удар с глава на Оливие Жиру.

Усилията ми дадоха резултат и Даниел Уелбек намали в 57-ата минута. Санчес, който влезе в игра след почивката,  го намери в наказателното поле и той технично  преодоля Миньоле, като копна топката.

След това Домакините създадоха по-интересните и опасни положения до края на мача. В 83-ата минута Дивок Орики можеше да сложи точка на спора. Той засече с глава центриране и удари дясната греда.

Това обаче направи Жоржиньо Вайналдум, който зарадва „Анфийлд” за трети път в добавеното време, като завърши бърза контраатака.