3. Ливърпул удари Блекбърн като гост с 3:1

Ливърпул удари Блекбърн като гост с 3:1

5-а поредна загуба и 10-ти мач поред без успех за Блекбърн във Висшата лига, постът на Пол Инс излгежда доста застрашен.

Отборът на Ливърпул се върна на победния път и постигна изключително важна победа с 3:1 като гост на изпитващия проблеми тим на Блекбърн в мач от 16-ия кръг на английската Висша лига. Така „червените” прекъснаха серията си без отбелязан гол и останаха на първата позиция в класирането.

Още през първата част гостите показаха, че са далеч по-стойностният отбор на терена и създадоха няколко положения за гол, но вратарят на Блекбърн Пол Робинсън спаси ударите на Джерард, Алонсо и Кайт.

Истинският екшън дойде през второто полувреме, когато паднаха и 4-те гола в срещата. Ливърпул продължи да атакува, а Робинсън продължи да спасява. Бившият национален вратар се справи с ударите на Алонсо и Джерард, докато не дойде 69-та минута, когато Шави Алонсо стреля технично от границата на наказателното поле и излъга Робинсън – 0:1. След гола мачът се отвори и двата отбора заиграха далеч по-атакуващо. В 79-та минута Бенаюн проби добре отдясно финтира бранител на Блекбърн и с хубав удар по диагонала прати топката за втори път в мрежата на Робинсън. Домакините опитаха да се върнат в мача и в 86-та минута Роке Санта Крус се възползва от неразбирателство в отбраната на Ливърпул и с хубав плонж прати топката зад вратаря Рейна – 1:2. В самия край на срещата Ел Жар се откъсна сам срещу вратаря, топката му бе избита, но тя попадна в Риера, който я подаде на непокрития Джерард и за капитана на Ливърпул не бе проблем да вкара третия гол за своя отбор, с което оформи и крайния резултат.

С тази победа Ливърпул остана лидер в класирането и вече има актив от 37 точки, докато Блекбърн записа 5-та си поредна загуба и 10-ти мач поред без успех във Висшата лига. Роувърс продължават да се намират в зоната на изпадащите и имат актив от едва 13 точки.