3. Лийдс взе дербито на дъното срещу Нотингам (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Лийдс взе дербито на дъното срещу Нотингам (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Астън Вила с три точки срещу Лестър

Лийдс победи с 2:1 Нотингам Форест в ключов мач от Висшата лига. Двата отбора, пряко замесени в борбата в дъното на таблицата, премериха сили в отложен мач от 7-ия кръг на Висшата лига.

Гостите от Нотингам поведоха чрез Орел Мангала, но допуснаха обрат. Лийдс стигна до много ценните три точки благодарение на Джак Харисън и Луис Синистера. И трите попадения паднаха преди почивката.

След загубата Форест е 17-и с 27 точки. Толкова имат още отборите на Борнемут, Евертън и Уест Хем. Алармата на „Сити Граунд“ вече е задействана, ако досега не е била. Преди мача се говореше в английските медии, че бъдещето на мениджъра Стивън Купър е застрашено при негативен резултат.

От друга страна, победата внася спокойствие в редиците на Лийдс. Тимът се изкачи до 13-ата позиция с 29 пункта.

Първата възможност в мача се откри пред Нотингам в 8-ата минута. Ремо Фройлер отправи много опасен удар, който се отби от гредата.

Четири минути по-късно по-доброто начало на гостите даде резултат и те поведоха. Еманюел Денис комбинира с Орел Мангала, който не пропусна да се разпише.

Лийдс много бързо се отърси от неприятното начало и възстанови равенството. В 20-ата минута Джак Харисън се възползва от грешка на Кейлор Навас и от близка дистанция порази целта.

В добавеното време на първата част йоркширци направиха пълен обрат в резултата. Луис Синистера беше намерен в наказателното поле и вкара – 2:1.

След почивката Лийдс играеше много умно и не даде почти никакви шансове на съперника. Резултатът се запази непроменен и трите точки останаха при домакините.

В другите мачове от Висшата лига, които се изиграха по същото време: Брайтън победи като гост Борнемут (0:2), докато Астън Вила стори същото срещу Лестър с 2:1.

Всички резултати във Висшата лига:

Борнемут - Брайън 0:2
Лестър - Астън Вила 1:2
Лийдс - Нотингам 2:1
Челси - Ливърпул 0:0

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?