3. Локомотив не остави шансове на АЕК в Москва (видео)

Локомотив не остави шансове на АЕК в Москва (видео)

Андерлехт продължава без грешка, ризнищи и Щурм Грац

Руският Локомотив (Москва) записа втора победа в групите на Лига Европа, след като се наложи с 3:1 над АЕК (Атина) в сблъсъка между двата отбора, проведен тази вечер. Мачът се игра на стадион „Локомотив” и предложи на зрителите интересни моменти, като в крайна сметка домакините се оказаха по-съобразителни и успяха да реализират положенията си и по този начин да се доберат до трите точки.

Първата част на двубоя не предложи попадения, но още с подновяването на играта през вторите 45 минути Локомотив излезе с гол напред. Дмитрий Сичев откри резултата в 47-ата минута след страхотно изпълнение с глава. Домакините продължиха да търсят второ попадение, а в 72-ата минута голмайсторът до този момент бе съборен от Никос Карабелас в наказателното поле на АЕК и главният съдия посочи бялата точка. Сичев се нагърби с отговорността и с великолепен удар в десния ъгъл удвои преднината на московчани.

Гостите от Атина обаче не се предадоха и до последно търсеха гол във вратата на съперника. До попадение за АЕК все пак се стигна в 88-ата минута, а точен за гостуващия тим бе Димитрис Сиалмас. Всички надежди на гърците за измъкване на точката от срещата обаче бяха попарени в продължението на мача, когато Фелипе Кайседо се разписа за 3:1 и по този начин оформи крайния резултат.

След победата Локомотив (Москва) е на 2-ата позиция с актив от 6 пункта, докато АЕК заема последното 4-то място в група „L” с 0 точки и три загуби от три мача.

В другия двубой от групата Андерлехт записа трети успех и е с пълен актив от 9 точки след изиграването на първите три мача в групата. Този път белгийският тим се наложи с 2:0 над Щурм Грац. Двубоят се проведе на австрийска земя, а Жилет даде преднина на гостите в 66-ата минута на сблъсъка. 120 секунди по-късно Бургщалер от състава на домакините видя картона с червен цвят. Андерлехт остана с човек повече на терена и достигна до втори гол в 75-ата минута, като точен този път бе Суарес.

Така белгийците продължават с великолепното представяне. Щурм заема 3-ото място във временното класиране с 3 точки.