3. Магията на Ел Класико: Реал Мадрид обърна Барса с човек по-малко на "Ноу Камп" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бензема вкара със страхотна задна ножица, а Кристиано Роналдо донесе успеха, въпреки че Рамос бе изгонен

Въпреки че Серхио Рамос беше изгонен, Реал Мадрид направи пълен обрат и победи шампиона на Испания и Европа Барселона с 2:1 насред „Ноу Камп” с късен гол на Кристиано Роналдо в 31-ия кръг на Примера. След нулева първа част Пике даде аванс на каталунците с глава след корнер, но само 6 минути по-късно Карим Бензема изравни с много ефектна задна ножица. Рамос бе изгонен в 83-ата минута, но с човек по-малко Кристиано Роналдо донесе триумфа на Реал 5 минути преди края.

Барселона остава лидер със 76 точки, Атлетико е втори със 70, а Реал Мадрид вече има 69 и стопи на 7 изоставането от лидера. "Кралете" сложиха край на серията на Барса от 39 поредни мача без поражение във всички турнири. Мадридчани спечелиха като гости на "блаугранас", след като са допуснали първия гол за първи път от 1965-а насам.

ГАЛЕРИЯ ОТ ЕЛ КЛАСИКО ВИЖТЕ ТУК

В първото Ел Класико след смъртта на Йохан Кройф „Ноу Камп” отдаде почти на своята легенда и идеолог на днешния стил на игра на тима с огромна хорегорафия „
Gracies Johan” (Благодаря, Йохан).

Две от най-резултатните атакуващи триота в историята на футбола се изправиха едно срещу друго –
MSN (Меси, Суарес, Неймар) срещу BBC (Бейл, Бензема, Кристиано Роналдо). Барса имаше 10 точки аванс на върха преди мача и бе считан за фаворит, но в този мач фаворити просто няма.

Барселона разиграваше в началото, а още в 10-ата минута огромна грешка на страничния съдия можеше да доведе до гол за Барселона. Луис Суарес беше поне 3-4 метра в засада, но такава не бе вдигната след дълъг пас към половината на Реал, Неймар се откъсна с топка в крака и пусна на празна врата за Суарес, който не можа да засече и направи голям пропуск. Рамос бе бесен, че нямаше засада и получи жълт картон за протести.

Карвахал също видя жълтия картон за нарушение срещу Иниеста, а Меси би малко на вратата от прекия свободен удар. Кейлор Навас отрази нисък шут на Ракитич.

В 24-ата минута Меси дриблира към наказателното поле и бе спрян от Серхио Рамос. „Ноу Камп” скочи за дузпа, но реферът Алехандро Ернандес енергично показа, че играта е била чиста.

След 25-ата минута Реал се окопити и започна повече да задържа топката. Кристиано Роналдо също имаше възможност от свободен удар, но стреля неуспешно в аут. Най-добрият шанс за Реал преди почивката се откри пред Бенезема, но той стреля високо, въпреки че беше вътре в наказателното поле.

Рамос рискуваше втори жълт картон още в 47-ата минута, когато фаулира Суарес, но съдията не вдигна картон. Серхио Рамос бе наистина изнервен и сякаш нарочно удар с лакът Дани Алвеш, което остана незабелязано от съдиите.

Меси опита да прехвърли Навас след добра атака и костариканецът реагира добре. Последва серия корнери и при един от тях Иван Ракитич центрира отлично на първа греда, където Жерар Пике се извиси и с глава заби в мрежата – 1:0.

Само 6 минути по-късно обаче Марсело се втурна напред и намери Тони Кроос вдясно, неговият нисък шут бе избит високо пред вратата, но Карим Бензема посрещна падащата топка с брилянтна задна ножица и изравни – 1:1.

Гарет Бейл опита да се разпише, но Браво хвана ниския му изстрел в 69-ата минута. Гол на Бейл бе скандално отменен в 80-ата минута, когато той надскочи Алба след центриране отляво и вкара с глава в близкия ъгъл. Голът бе напълно редовен, но съдиите видяха фаул на уелсеца срещу Жорди Алба и го отмениха.

В тези минути Барса бе под напрежение и Кристиано Роналдо нацели греда след пас на Марсело. В следващата атака Браво излезе необмислено, Бейл го изпревари и прехвърли, но Масчерано изчисти пред вратата.

В 83-ата минута Рамос все пак бе изгонен с втори жълт картон след влизане отзад срещу Луис Суарес.

Вместо да свали гарда, Реал Мадрид стигна до победен гол с човек по-малко само две минути по-късно. Гарет Бейл нахлу по десния фланг и центрира на втора греда, където Кристиано Роналдо овладя на гърди и мушна през краката на Клаудио Браво за 2:1!

За португалеца това бе 16-и гол в Ел Класико и вече е трети по този показател след Меси (21) и Ди Стефано (18).

До края европейският шампион нямаше отговор на „белия” обрат и загуби за първи път след рекордна серия от 39 мача без поражение.