3. МЪКАТА ПРОДЪЛЖАВА! Арсенал падна и от Бърнли, Чемпиъншип не е далеч (ВИДЕО+СНИМКИ)

Кошмарът на „топчиите“ продължи с антирекорд, червен картон на Джака и автогол на Обамеянг

След като Арсенал вече записа най-лошия старт в историята си в английската Висша лига, днес кошмарното представяне на „топчиите“ продължи с домакинска загуба от Бърнли.

„Топчиите“ отстъпиха в 12-ия кръг на първенството с минималното 0:1 след автогол на капитана си Пиер-Емерик Обамеянг в 73-ата минута и червен картон на Гранит Джака в 58-ата.

Така хората на Микел Артета останаха с едва 13 точки в актива си, на едва 5 от зоната на изпадащите в Чемпиъншип и вече имат само с 4 повече от неделния си гост.

Първото полувреме под проливния дъжд в Лондон бе равностойно, но след почивката Джака извърши чутовна глупост, хващайки за врата съперник в 58-ата минута, за което получи директен червен картон.

Това логично доведе до силен период за гостите, чиито вратар Ник Поуп направи няколко страхотни спасявания в течение на срещата.

В 73-ата минута, след един корнер, при който още един играч на „артилеристите“ можеше да бъде изгонен за удар без топка, Обамеянг вкара топката с глава в собствената си врата.

Така нападателят, който няма гол от игра за Арсенал вече 3 месеца, донесе успеха на Бърнли и 4-ата поред домакинска загуба на лондончани за първенство (изравнен антирекорд от 1959 година).

Победата е първа за тима далеч от дома през новия сезон във Висшата лига, а третото поред шампионатно поражение на Арсенал ще разклати сериозно стола на мениджъра Микел Артета, който преди дни получи вот на доверие от ръководството.