3. Македония накара Италия да страда, но „скуадрата” спечели след драма, Испания без изненада срещу Албания

Двубоят на пълния "Филип Втори" завърши 3:2, тимът на Хулен Лопетеги се наложи с 2:0

Македония изигра изключително силен мач срещу Италия в световната квалификация от Група G. Отборът на селекционера Игор Ангеловски се представи достойно срещу именития си съперник, но загуби драматично с 2:3 на пълния стадион „Филип Втори”.

Македонците създадоха куп опасни положения, при които опитният Джанлуиджи Буфон трябваше да се намесва решително. Защитата пред него допусна сериозни грешки, но съперникът не успя да се възползва максимално от тях.

Двубоят предложи много интересни моменти и емоции. Темпото на игра бе динамично, ситуациите валяха една след друга. Резултатът бе открит в 24-ата минута, а голмайстор стана Андреа Белоти. Това бе негов първи гол за Италия. Той засече центриране от ъглов и с удар от въздуха не остави шанс на вратаря Богатинов.

Преди голът, в 18-ата минута, Несторовски отправи силен удар от дистанция и разтресе напречната греда.

След почивката отборът на Македония започна агресивно и нанесе своя удар. Първо в 57-ата минута Несторовски се възползва от грешка на Верати, напредна към наказателното поле и с плътен удар прати в долния ляв ъгъл.

След две минути западните ни съседи проведоха светкавична контраатака, до която се стигна след грешка на Бернардески. Пандев навлезе в пеналта, пусна към Несторовски, топката рикошира и стигна до Хасани, който със силен удар от движение остави безпомощен Буфон.

В 72-ата минута македонците бяха близо до трети гол. Мойсов засече с глава центриране от пряк свободен, но Буфон бе на мястото си и спаси със завиден рефлекс.

Три минути след това "Скудра адзура" изравни. Верати намери Кандрева, който обърна към Имобиле. Последният протегна крак и прати топката в далечния ъгъл - 2:2.

Италианците наложиха много сериозен натиск след този гол, но Имобиле и Кандрева не успяха да се възползват. В 89-ата минута Пароло вкара гол, който обаче бе отменен заради много спорна засада.

В първата минута на добавеното време гостите стигнаха до успеха. Отново Имобиле бе в прегръдките на съотборниците си. Той засече с глава на далечната греда центриране на Кандрева.

В другия мач от групата, Испания надигра Албания като гост и спечели с 2:0. Футболистите на селекционера Хулен Лопетеги играха почти през цялото време пред вратата на домакините.

И двата гола паднаха през второто полувреме. През първата част на два пъти пред Витоло се откриха отлични възможности. В 11-ата минута той бе изведен в наказателното поле и стреля силно от близо но Бериша изби. В 18-ата минута отново той шутира от границата на пеналта, но вратарят скочи към левия долен ъгъл и изби.

В 55-ата минута Испания поведе. Голмайстор стана Диего Коща. Бускетс намери изведе Давид Силва в наказателното поле, той веднага пусна към нападателя на Челси и сам срещу вратата не сгреши.

Нолито оформи крайния резултат след страхотна индивидуална проява в 63-ата минута. Той финтира няколко защитници, нахули в полето и с техничен удар, насочен към далечната греда, вкара.

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите